YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-07-2020 22:57   Güncelleme : 22-07-2020 22:57

Cumhuriyet Meydanı'na 2 milyon liralık düzenleme

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer'de yürüttüğü Cumhuriyet Meydanı'nı Yenileme Projesi'ni tamamladı.

Cumhuriyet Meydanı'na 2 milyon liralık düzenleme

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhittin Böcek'in talimatıyla yapımına başlanan Kemer Cumhuriyet Meydanı'nı yeniledi. Yaklaşık 2 milyon lira yatırım maliyetli Kemer Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi'nde daha önce süs havuzlarının kapladığı alanların projeye dahil edilmesiyle yaklaşık 4 bin metrekareyi bulan geniş bir meydan kazandırıldı. Mevcutta bulunan süs havuzları, demirli demirsiz beton inşaat yapıları kaldırılarak zemine yaklaşık 1500 metreküp dolgu malzemesi serildi.

Kış aylarında yağmur suyu baskınlarını önlemek adına drenaj hattı döşendi. Meydanın zemini traverten ve bazalt malzeme ile kaplandı. Atatürk Büstü yenilendi. Dekoratif oturma grupları konuldu. Meydan çevresinde bulunan ağaçların altına aydınlatma yapıldı. Meydanın simgesi olan kulede de revizyon ve tadilat gerçekleşti ayrıca aydınlatma sistemi kuruldu.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı da meydanda geniş çaplı bir çevre düzenlemesi ve peyzaj revizyonu gerçekleştirdi. Ekipler tarafından meydana 33 bin bitki dikildi. 1250 metrekare rulo çim serildi. Sera ve fidanlıklar da üretimi yapılan çalı grubu bitki dikimi ve mevsimlik çiçek dikimleri gerçekleşti. Aynı zamanda ekipler meydanın sulama alt yapısını da yeniledi.

(Haber Merkezi)