SİYASET
Giriş Tarihi : 06-10-2021 15:04   Güncelleme : 06-10-2021 21:35

‘Çözüm artık sandıktır’

Önceki dönem İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, enflasyon rakamlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çözüm istiyorsanız ben bir mali müşavir olarak, gönüllü ve bedelsiz devletime hizmet etmeye hazırım. Meslektaşlarımızdan görüş talep edin, biz de elimizden geleni yapalım. Önceden tencere kaynıyor çok şükür derdi milletimiz. Artık tüp fiyatları, yağ fiyatları sebebiyle tencereler kaynamaz haldedir. Çözüm artık sandıktır, İYİ Parti iktidardır” dedi.

‘Çözüm artık sandıktır’

Önceki dönem İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, enflasyon rakamlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Önceden çay, simit üzerinden basit ekonomik hesaplamalar yapılırdı. O zamandan bu zamana çay ve simit yüzde 100 zamlandı. Bence artık bu hesaplamalar makarna üzerinden yapılmalı, zira ortalama bir paket makarna 3 TL civarlarında. Porsiyon hesabına göre birileri ‘ekonomi çok iyi’ daha rahat diyebilir.

TÜİK bugün aylık enflasyonun 1.55 arttığını açıklamış, birde yazıyla yazayım bir nokta elli beş. Şaka değil bu. İnanın merak ediyorum, bu ölçümler nerelerde yapılıyor. Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise bu aylık artışı 2.89, yıllık oranı ise 44,70 olarak açıkladı. Tavuk eti kırmızı et fiyatına yaklaşmış, ‘3 kilo bi milyon’ sloganları gitmiş, daha ekonomik diye tercih edilen LPG 75 kuruş civarı zamlanmış ancak aylık enflasyon 1.55!

Tanzim çadırlarına niyet devlet marketlerine kısmet. Devlet büyüklerimiz yangına su tabancasıyla gidercesine sorunu market açarak gidereceklerini zannediyorlar. Diyelim ki zincir marketlerle tüketiciyi hafifletmeyi planlıyorsunuz; yeni doğmuş bebeğe bakar gibi sel, hortum, don zamanlarında 45 derece sıcakta ellerinin nasırını, alnının terini toprağa döken çiftçinin hammadde (gübre,ilaç vs.) açıklarını nasıl kapatacaksınız?

Ailesinden çocuklarından ayrı günlerce evine uğramadan hayatın döngüsünü sağlayan emektar nakliyecilerin mazot giderini nasıl hafifleteceksiniz? Ve her mahallemizde köyümüzde bulunan, düğünümüzde, cenazemizde var olan, yok zamanımızda ‘sıkıntı etme elin bolarınca ödersin’ diyen bakkallara büyük bir darbe değil midir bu? Aslında çok kolay, yandaş müteahhit doyurmayı bırakıp düzgün ekonomik politikalar geliştirin, üreticiye gerçek destek verin. KDV’nin indirim konusu yapılacak malları biz kere daha gözden geçirin.

Çözüm istiyorsanız ben bir mali müşavir olarak, gönüllü ve bedelsiz devletime hizmet etmeye hazırım. Meslektaşlarımızdan görüş talep edin, biz de elimizden geleni yapalım. Önceden tencere kaynıyor çok şükür derdi milletimiz. Artık tüp fiyatları, yağ fiyatları sebebiyle tencereler kaynamaz haldedir. Çözüm artık sandıktır, İYİ Parti iktidardır.”