TURİZM
Giriş Tarihi : 13-12-2019 09:10

Corendon, Almanya pazarında güçleniyor

Corendon Airlines, Almanya pazarındaki destinasyon ve uçuş sayısını artırıyor. 1 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla Hannover’dan yaz uçuşlarına başlayacak havayolu, 27 Haziran’da bu meydana 2 uçak 'base' ederek sezon boyunca haftada 54 uçuş gerçekleştirecek.

Corendon, Almanya pazarında güçleniyor

Almanya pazarındaki operasyonlarını hız kesmeden sürdüren Corendon Airlines, meydan ve destinasyon sayısını artırıyor. Köln, Münster, Nürnberg’e 'base' ettiği uçakların ardından bu kez Hannover için 2 uçak 'base' eden havayolu, bu şehirden uçuşlarına 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren başlayacak.
Hannover uçuşlarını base edilecek iki uçağın yanı sıra Heraklion, Rhodos, Antalya ve Hurghada baselerindeki uçuşlarla da desteklemeyi hedefleyen havayolu, sezon boyunca bu meydandan haftada 54 uçuş yapacak. Almanya pazarından geçen yıl 750 bin yolcu taşıyan Corendon Airlines, 2020 sezonunda sadece Hannover uçuşlarıyla piyasaya 450 bin koltuk sunacak.
Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, “2014 yılında girdiğimiz Almanya pazarında her sene daha iyiyi hedefliyor ve bunu başarıyoruz. Koltuk kapasitesi ve destinasyon çeşitliliğimizi artırarak Almanya pazarına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Base sayımızı artırarak operasyonlarımızı daha da güçlendirdiğimiz Almanya pazarı için 2020 sezonunda toplamda 3,5 milyon koltuk planladık" dedi.

(DHA)