ANTALYA
Giriş Tarihi : 25-04-2021 12:03   Güncelleme : 25-04-2021 12:03

Çocukların resimleri Antalya'da çevrimiçi buluştu

Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında farklı illerden 55 çocuğun resimlerini dijital ortamda gerçekleşen çevrimci sergide buluşturdu.

Çocukların resimleri Antalya'da çevrimiçi buluştu

GÜSAD yöneticileri, farklı illerden çocukların Antalya'ya gönderdiği yağlıboya, akrilik boya, sulu boya, pastel boya, kuru kalem boya, keçeli kalem, karakalem çalışması resimlerini 'youtube' 'facebook' ve 'ınstagram' gibi sosyal medyalar üzerinden açılan kanallarda dijital gösterimle sergiledi.

Sergilenen eserleri çocukların büyük bir heyecanla dijital ortamlardaki canlı sunumlarda izlediklerini belirten GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel, seçici kurulun çocukları daha sonra 3-6 ve 6-12 gruplarına ayırıp resimlerini ödüllendireceğini belirtti. Hepgüzel sözlerini şöyle devam etti: "

Sosyal medya üzerinden yaptığımız duyurumuz ses getirdi, birçok ilden çocuklar yaptıkları resimlerini elektronik ortamda bize ulaştırdı. 55 çocuktan gelen '23 Nisan Bayramı', 'Atatürk sevgisi', 'doğa sevgisi' özlem ve hayallerin tuvallere yansıtıldığı çalışmaları birleştirip bir video yaparak dijital kanallarda yayımladık. Serginin gösterimi sosyal medya üzerinden bir süre daha devam edecek. Resimler pandemi koşulları çerçevesinde belirlenecek tarihler arasında bir alışveriş merkezinin güzel sanatlar galerisinde de sergilenecek. Seçici kurulun belirleyeceği eserlerin sahibi çocuklarımızı da çeşitli hediyeler göndererek ödüllendireceğiz."

(DHA)