GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-03-2021 18:17   Güncelleme : 22-03-2021 18:17

ÇİRKİN SALDIRI!

Kemer’de shoping ve daha fazla ticari alan oluşturulmaması için bölge esnafı adına mücadele eden Kemer Esnafları ve Turizmcileri Derneği (KESDER) Başkanı Abdullah Çilengir, işyerinde bir otelin sahipleri olduğu iddia edilen kimliği belirsiz kişilerce tehdit edilerek saldırıya uğradı. Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulunan Çilengir’e yapılan saldırı sonrası başta bölge esnafı olmak üzere Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, STK’lar, İYİ Parti ve CHP İlçe Başkanlıkları olayı kınayarak, Çilengir’in yanında olduklarını belirttiler. Kemer için haklı mücadelelerine devam edeceklerini belirten KESDER Başkanı Abdullah Çilengir, “Beni ‘Bundan sonra Kemer’de yaşamazsın. Burada devlette, hakimde, savcıda, her şey de benim. Bundan sonra seni burada yaşatmayacağız’ diye tehdit ettiler. Biz bu tehditlere pabuç bırakmayız. Biz Kemer için haklı mücadelemize devam edeceğiz ve ne gerekiyorsa onu yapacağız. Yani adamlar mafya gibi geldiler ve gittiler. Ancak burası mafya devleti değil, hukuk devleti ve hakkım olanı da sonuna kadar arayacağım” dedi.

ÇİRKİN SALDIRI!

Kemer Esnafları ve Turizmcileri Derneği (KESDER) Başkanı Abdullah Çilengir, işyerinde kimliği belirsiz kişilerce sopalı saldırıya uğradı. Olay dün sabah saatlerinde yaşandı. İşyerine gelen Çilengir, ofisinde oturduğu sırada ilçede otel sahibi olduğu iddia edilen şahıs yanına geldi. Çilengir’e küfür ve hakaret eden şahısın babası olduğu öğrenilen şahısta ofise gelerek yanlarında getirdikleri sopalarla Çilengir’e saldırmaya başladı. Kafasına aldığı darbe sonrası yere düşen Çilengir’e saldırmaya devam eden şahıslara işyerinde bulunan elemanlar müdahale etti. Şahıslar Çilengir’i tehdit ederek işyerinden ayrılırken, Çilengir Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şahıslar hakkında şikayette bulundu. Bölge esnafları da Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek Çilengir’e destek oldu.

‘BİZ BU TEHDİTLERE PABUÇ BIRAKMAYIZ’

Emniyet çıkışı gazetemize açıklamada bulunan Abdullah Çilengir, “Sabah işyerime gelerek ofisime geçtim. 15 dakika sonra tanımadığım genç biri gelerek ‘sen bizi şikayet etmişsin’ dedi. Siz kimsiniz, ben kimseyi şikayet filan etmedim, bir saniye derken bana küfür etmeye başladı. Ondan sonra babası olduğunu öğrendiğim şahısta küfür ederek içeriye girdi. Bende küfür etmeyin deyince sırtından sopayı çıkararak başıma vurdu ve yere düştüm. Sopayı sırtından çıkardığı andan sonrası hatırlamıyorum. Elemanım gelerek araya girmiş ancak, saldırmaya devam ederek yüzüm dahil çeşitli yerlerime vurdular. Beni ‘Bundan sonra Kemer’de yaşamazsın. Burada devlette, hakimde, savcıda, her şey de benim. Bundan sonra seni burada yaşatmayacağız’ diye tehdit ettiler” dedi.

‘BURASI MAFYA DEVLETİ DEĞİL’

Kemer için haklı mücadelelerine devam edeceklerini belirten Çilengir, “Biz bu tehditlere pabuç bırakmayız. Biz Kemer için haklı mücadelemize devam edeceğiz ve ne gerekiyorsa onu yapacağız. Yani adamlar mafya gibi geldiler ve gittiler. Ancak burası mafya devleti değil, hukuk devleti ve hakkım olanı da sonuna kadar arayacağım. Orayla alakalı olarak da biz herhangi bir şikayette bulunmadık. Yaklaşık 10 gün önce Kiriş’teki Alva Donna Otelle alakalı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile STK’lar olarak biraya geldik. Görüşme öncesi bir arkadaşımız bana oranın bodrum katına bir deri mağazası açılacağını söyledi. Hatta görüşmeye katılan arkadaşlarımızdan biri de konuyu biliyordu, bana da o söylemişti. Bende başkana konu açtım ve böyle bir şey duyuyoruz dedim. Öbür arkadaşımızda detayları anlattı. Gülsüm hanımda öyle bir şeyin olmadığını söyledi. Konu yani bu, şikayet filan yok yani” diye konuştu.

TOPALOĞLU: BİRİLERİ BULANIK SUDA BALIK AVLAMAYA ÇALIŞIYOR

Olayın duyulması üzerine toplanan Kemer esnafı, Kemer Belediyesi önüne gelerek Başkan Topaloğlu ile görüştü. Başkan Topaloğlu, esnafın yanında olduklarını belirterek, yaşanan olayı şiddetle kınadıklarını söyledi. Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Kemer gibi bir yerde böyle olayların yaşanmasının üzücü olduğunu vurgulayan Başkan Topaloğlu, “Yapılan saldırı oldukça yanlıştır. Bunun karşısındayız. Kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmemesi gerekiyor. Kiriş Mahallesindeki yapılması planlanan alışveriş merkezi ile ilgili Kemer Belediyesi olarak ruhsat vermedik. Vermeyeceğiz. Göynük Belediyesi zamanında, Belediye Başkanı olarak ticari bant verilmesin diye iki defa meclis kararı aldık. Ben gittikten sonra otelin birinin altına 3 bin metrekare alışveriş merkezi yaptılar. Ben bu işe karşıyım yine karşısında olmaya devam edeceğim. Birileri bulanık suda balık avlamaya çalışıyor. Ben iş yeri açma ve çalıştırma iskanı verdiysem getirin benim önüme istifa edeyim gideyim. Ben bu kadar sözümün arkasındayım. Sizin derdiniz bizim derdimiz. Kemer ilçe genelinde yasal olmayan hiçbir yer işletme açılamaz” diye konuştu.

“GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”

Esnafların sözcüsü ise yaptığı açıklamada, yapılan saldırının tüm Kemer esnafına atılan bir ‘tokat’ olduğunu kaydetti. Yapılan saldırı sonrası Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğünün yanlarında olduklarını bilmek istediklerini ifade eden Esnafların sözcüsü, “Ekmeğimizle ilgili mücadeleden hiçbir zaman geri adım atmayacağız. Kemer Belediyesinin de bizlere destek olması gerektiğine inanıyoruz. Biz buraya kimseyi suçlamaya gelmedik” dedi.

BAŞKANLARDAN KINAMA

Olay sonrası KESDER Başkanı Sayın Abdullah Çilengir’e destek mesajları yağarken, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Çelik, CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

BOLAT: OLAYIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ

Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, “KESDER ‘Kemer Esnafları ve Turizmcileri Derneği’ Başkanı Sayın Abdullah Çilengir’in ilçe merkezinde bulunan iş yerine bir Shopping Center’ın çalışanları tarafından yapıldığını öğrendiğimiz çirkin saldırıyı Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak kınıyoruz. Kaygı verici bu olay sırasında iş yeri basılarak darp edildiğini öğrendiğimiz Sayın Çilengir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletirken Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz” dedi.

SÖNMEZ: ŞİDDETLE KINIYORUZ

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ise, “Maalesef KESDER Başkanı Abdullah Çilengir'e işyerinde saldırı olmuştur. Çilengir, Anadolu Hastanesi yanında yapılmaya çalışılan otelin altının Shoping merkezi yapılmaya çalışılmasına karşı duyarlı davranmıştır. Bunu gerekçe gösteren alçak, insan müsveddeleri ‘niye engel oluyorsun’ gerekçesiyle sopa ile saldırmışlardır. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yapılan saldırı sadece Çilengir’e değil tüm Kemer esnafına yapılmıştır. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

ÇELİK: SALDIRI TÜM KEMER ESNAFLARINA YAPILMIŞTIR

İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik de, “KESDER başkanı sayın Abdullah Çilengir’e zorba bir grup tarafından işyerinde saldırı da bulunulmuştur. Bu saldırı sadece KESDER başkanı Sayın Abdullah Çilengir’e değil, tüm Kemer esnaflarına yapılmıştır. İYİ Parti Kemer İlçe Teşkilatı olarak yapılan saldırıyı kınıyoruz. Her daim esnaflarımızın haklı davalarında yanlarındayız. Aynı zamanda saldırı dolayısıyla başlatılmış olan yasal sürecinde takipçisi olacağız” dedi.