GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-12-2020 18:12   Güncelleme : 09-12-2020 18:12

Çıralı’da sona gelindi

Kemer’in Ulupınar Mahallesi’ne bağlı Çıralı’da yıllardır beklenen Koruma Amaçlı İmar Planı askıya çıktı. Çıralı’da vatandaşlarla buluşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Harita Mühendisi arkadaşımız burada şikayetlerini dinleyecek ve vatandaşlarımızın görüşlerini alacak. Vatandaşlarımızın dilekçelerini alacağız ve düzeltilebilecek yerleri düzelteceğiz. Artık bu konuda yüzdük yüzdük ve kuyruğuna geldik. İnşallah en kısa zamanda bu iş bitecek. Çıralı da rahat edecek, bizler de rahat etmiş olacağız” dedi.

Çıralı’da sona gelindi

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ulupınar Mahallesi’ne bağlı Çıralı’da koruma amaçlı imar planı konusundaki son gelişmeleri paylaşmak üzere vatandaşlarla bir araya geldi. Çıralı sahilinde düzenlenen toplantıya Başkan Necati Topaloğlu'nun yanı sıra belediye başkan yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal, Ulupınar Mahalle Muhtarı Habib Altınkaya ile belediye birim müdürleri de katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Topaloğlu, “Göreve gelir gelmez ilk önceliğimiz olan imar planlarının incelemesi yapılmış, iptal edilen ve akabinde yenisi yapılmadığı için plansız kalan ve büyük ölçüde vatandaş mağduriyetine sebep olan Beldibi mahallesinden Çıralı yerleşimine kadar uzanan sınırlarımızda derhal yeni planlar ve parselasyon planları yapılmaya başlanılmıştır. Tüm Mahallelerimizde bu konuda halkı bilgilendirme toplantıları yapılmış talep ve mağduriyetler dinlenmiştir” dedi.

Çıralı’daki imar planında gelinen son durumu da değerlendiren Başkan Topaloğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 03.02.2017 tarihinde onaylanan koruma amaçlı imar planına kadar onaylı bir imar planı bulunmayan Çıralı mevkiinde 2017 tarihinden 2019 tarihine kadar parselasyon planı da yapılmamıştır. İlk önceliğimiz olan bu mahallemizde Kadastro Müdürlüğünün yapmış olduğu 22/a çalışması biter bitmez parselasyon planları yapılmış, Büyükşehir Belediyesi onayları tamamlanarak 03.12.2020 tarihinde askıya çıkartılmıştır” diye konuştu.

‘YÜZDÜK YÜZDÜK VE KUYRUĞUNA GELDİK’

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Başkan Topaloğlu, “Bugün Çıralı’da Pandemi kurallarına dikkat ederek bir toplantı yaptık. 2017 yılındaki koruma amaçlı imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış. Fakat parsel mülklerinde bir takım sıkıntılar vardı. Bu da sorun oluşturuyordu. Çevre Şehircilik Bakanlığımız ile görüştük. Oradan yazımızı getirdik. Parsel büyüklüklerini daha az miktarda olacak şekilde. Teknik ekibimiz hazırlıklarını yaptı. Büyükşehir imar daire başkanı ile görüştük. Onlarda onayı verdi ve Büyükşehir encümenine girdi. Encümenden de çıktıktan sonra şu an Kemer Belediyesi’nde askıda. Burada yaşayan vatandaşlarımızın Kemer’e gidiş gelişlerini de düşünerek Harita Mühendisi arkadaşımız burada şikayetlerini dinleyecek ve vatandaşlarımızın görüşlerini alacak. Vatandaşlarımızın dilekçelerini alacağız ve düzeltilebilecek yerleri Kemer Belediye encümeninde düzelteceğiz. Sonrasında da Büyükşehir’e göndereceğiz. İnşallah 2021 içinde buranın koruma amaçlı imar planına 18 uygulaması yapmış olacağız. Artık bu konuda yüzdük yüzdük ve kuyruğuna geldik. İnşallah en kısa zamanda bu iş bitecek. Çıralı da rahat edecek, bizler de rahat etmiş olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çıralımıza da hayırlı olsun” diye konuştu.

ALTINKAYA: ÇIRALI, DÜZENLİ BİR YAPIYA KAVUŞACAK

Ulupınar Mahalle Muhtarı Habib Altınkaya da, “Çıralı’da daha uzun süredir çalıştığımız imar planı artık son evresine geldi. 18 uygulaması çalışması başladı ve askıya çıktı. Kemer Belediyesi Çıralıları aydınlatmak için konu ile ilgili bilgi verdi. Birkaç sıkıntı görünüyor ama çözülecek yeri var. İnşallah en kısa sürede çözer ve 18 uygulamasını bitirerek Çıralı'nın düzenli bir yapıya kavuşması sağlanır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.