ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-06-2020 15:44   Güncelleme : 04-06-2020 15:44

Çiftçilere ÇKS uyarısı

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce, çiftçileri yüzde 50 devlet destekli TARSİM'den, düşük faizli tarımsal kredilerden ve tarımsal desteklerden yararlanmak için Haziran ayı sonuna kadar ÇKS kayıtlarını yaptırmaları konusunda uyardı.

Çiftçilere ÇKS uyarısı

Başkan Kökce, çiftçilerin 2020 yılı içinde yapacakları işlemler konusunda mağdur olmaması için haziran ayı sonunda kadar ÇKS kaydı olmayanların kayıtlarını yaptırmaları, olanların da güncelleştirmeleri gerektiğini belirtti. Başkan Kökce, "Ziraat Bankası'ndan ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden düşük faizli tarımsal kredi kullanmak isteyenler, devletimiz tarafından verilen tarımsal desteklerden ve yüzde 50 devlet destekli TARSİM sigortalarından yararlanmak isteyenlerin 30 Haziran'a kadar Ziraat Odamıza gelip mutlaka çiftçi belgelerini almaları gerekir" dedi.

Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce, ÇKS kaydı olmayan çiftçilerin Ziraat Odası'ndan çiftçi belgesini alıp Kumluca Tarım ve Orman Müdürlüğüne giderek ÇKS kaydı almak için müracaat edeceklerini ÇKS'si olanların da yine aynı şekilde Ziraat Odası'ndan çiftçi belgesini alıp Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne güncelleştirmek için müracaat edeceklerini sözlerine ekledi.

(DHA)