SİYASET
Giriş Tarihi : 10-09-2019 09:45   Güncelleme : 14-09-2019 01:13

CHP’den otel alanlarına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Kemer genelinde sahile yakın yerlerin imar değişikliği yapılarak ‘Otel Alanı’ olarak yapılmasına tepki gösterdi. Ünal, Kemer’deki mevcut turizm tesislerinin yeterli olduğunu belirterek, yeni yapılacak tesislerin Kemer markasına ve turizme zarar vereceğini söyledi.

CHP’den otel alanlarına tepki

Ahmet Duran YENİGÜN

CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, yaptığı açıklamada Kemer genelinde imar değişikliği yapılarak bazı arazilerin ‘Otel Alanı’na çevrilmesine tepki gösterdi. Kemer’deki mevcut tesislerin yeterli olduğunu ve mevcut otellerin iyileştirilmesi gerektiğine işaret eden Ünal, yeni otel sahalarının açılmasının Kemer markasına ve turizme zarar vereceğini söyledi. İlçe merkezindeki Ralli Alanında bulunun 2 parselin otel alanına çevrilmesiyle geri kalan alan ve etrafında bulunan diğer boş alanlarında bu şekilde otel alanına çevrileceğini ifade eden Ünal, “Mevcut altyapı zaten yetersiz. Şimdi de yeni otel alanları yaratılıyor. Kemer merkezde sahile yakın tek büyük alan olan Ralli Alanı’nda yapılmak istenen belli, buranın tamamı ve etrafındaki diğer alanlar otel sahasına çevrilecek. Bu turizme katkı sağlamaz aksine zarar verdiği gibi Kemer markasına da zarar verecek. Kemer’deki mevcut tesisler zaten yeterli, bunların yenilenmesi gerekirken yeni tesisler yapmak ne kadar doğru? Kındılçeşme’yi gördük, doğası katledildi. Koylarda yapmak istenilen elde edilmeyince, rant Kemer merkeze ve Çamyuva, Tekirova ve Göynük’e sıçradı. Buralar da gidince rant tekrar koylara sıçrayacak” dedi.

Kemer Ralli alanını ranta kurban etmeyeceklerini söyleyen CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, “İmar değişikliğiyle otel alanına çevrilen 2 parsel için alınan karar bununla sınırlı kalmaz, ilerleyen dönemlerde ralli alanın tamamı, etrafındaki araziler, yıkılan turizm lojmanlarının bulunduğu alan ve eski TUREM binası. Denizcilik Fakültesi olması planlanan bina yenilenmeye müsait olmadığı iddia edilerek Kuzdere Mahallesi’ne yapılacak. Peki, o bina ne olacak? Tabi ki ranta kurban edilecek. Orası da otel olacak. Adı üstünde Denizcilik Fakültesi, Kuzdere’ye neden yapılıyor? Binayı yıkıp oraya neden yapılmıyor. Ama amaç belli önce karşısında Ralli sahasında kalan arazi otel alanına çevrildi, sonrada orası da otel alanına çevrilerek otel yapılması sağlanacak. Ve daha sonrada diğer alanlar” diye konuştu.

Konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade eden Ünal, “Kemer’in kaymakamlık binası yok. Adliye binası yok. Belediye binası yok. Otel alanları için harcanan çaba bunlar için neden harcanmıyor? Çünkü bunlar rant sağlamıyor” dedi.