SİYASET
Giriş Tarihi : 26-11-2021 20:00   Güncelleme : 26-11-2021 20:00

CHP Antalya seçim startını Kemer’den verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kemer’de bir takım ziyaretlerde bulundu. CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ile birlikte gazetemizi de ziyaret eden İl Başkanı Nuri Cengiz, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’e açıklamalarda bulundu. Antalya bölgesinde genel seçim çalışmalarına Kemer’den start verdiklerini belirten Cengiz, öncelikli hedeflerinin genel seçimler olduğunu ifade ederek, “Tüm dinamiklerimizi genel seçime odaklamak gibi bir görevimiz var. Genel seçimde başarılı olduğumuz andan itibaren ülkede, Antalya’da ve Kemer’de de birçok şey değişecektir. Kemer kendi demokratik yapısı ve sosyo ekonomik kültürel yapısıyla çok daha güzel şeyleri hak ediyor. Kemer’in genel seçimlerde de bize ciddi anlamda destek vereceğine de inanıyoruz” dedi. İlçede yapılması planlanan yatırımların gerçekleşmediğine de dikkat çeken Cengiz, mevcut hükümet sisteminde bakanların sadece baktığını iddia ederek, “Yani bizim anladığımız anlamda yürütmenin bir parçası olmaktan öte bakarak, kendi çıkarları ve rantları neyi gerektiriyorsa onu yapan, onu hayata geçirmeyi planlayan, vatandaşın kentin ve ülkenin ihtiyaçlarından önce kendi zenginliklerini artırma noktasında kamudaki kaynaklarını, kamu arazilerini nasıl ele geçirebiliriz mantığıyla hareket ediyorlar” diye konuştu.

CHP Antalya seçim startını Kemer’den verdi

Şüheda PARTAL

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kemer’de bir takım ziyaretlerde bulundu. İl yönetim kurulu üyeleri ile birlikte CHP Kemer İlçe Başkanlığını ziyaret eden Cengiz, İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ile yöneticileri ve Belediye Meclis Üyeleriyle bir araya geldi. Seçim çalışmalarının değerlendirildiği toplantı sonrası İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Cengiz, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’e açıklamalarda bulundu.

‘STARTI KEMER’DEN VERDİK’

Antalya bölgesinde genel seçim çalışmalarına Kemer’den start verdiklerini belirten CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, il başkanı olarak Kemer’e gerçekleştirdiği ilk ziyaretinde şunları söyledi:

“Uzun yıllardır Kemer siyasetini yakından takip etmekteyim. Kemer bizim için çok uzak bir yer değil tanıdığımız bildiğimiz yakın bir yerdir. Ancak il başkanı olarak ilk ziyaretimizi gerçekleştiriyorum. Biz seçimlere dün olduğu gibi bugünde hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi tüm kadrolarıyla hazır olduğu gibi, kendi sorumluluk alanımızda da seçim startını verdik ve bugünde ilk çalışmalarımıza Kemer’den başladık. Genel başkanımızın geçen hafta içerisinde kurlarda ekonomide yaşanan dalgalanmayla birlikte olağan üstü MYK toplantısından sonra 4 Aralık’ta Mersin’den başlayacak olan mitingler dizisiyle artık bu ülkenin bir seçime hazır olması gerektiğini anlatacak. Bizde bu noktada Antalya İl Başkanlığı olarak bu startı Kemer’den verdik.

TÜRKİYE’Yİ YENİDEN TESİS EDECEĞİZ

Her ne kadar iktidar 2023 yılına kadar seçim yok dese de, bu ülkenin acilen seçime ihtiyacı var. Son ekonomik veriler bu ülkenin bu iktidar aracılığıyla yanlış politikaları sonucu duvara toslamış olduğu ve tosladığını da görüyoruz. Yurttaşlarımızın fatura maliyetlerinin daha da ağırlaşmadan bir an önce sandığın getirilip demokratik yollarla ve tabi yurttaşlarımızın tercihiyle bir iktidar değişikliğinin gerçekleştirileceğine olan inancımızla birlikte çalışıyoruz. 2017 yılından sonra asıl sıkıntı gerçekleşen rejim değişikliğidir. Bunun da bilinciyle sayın genel başkanımızın o yıldan bu yana yürüttüğü toplumu barıştırma ve farklı siyasi düşüncesindeki insanları bir masanın etrafında toplayarak ve demokrasi faydasında mevcut rejim şartları nedeniyle birlikte hareket etme zorunluluğunu görerek bir ittifak ortaya çıkardı. Bu ittifak, diplomatik olarak doğru stratejilerle 2019’da girilen seçimde Adalet ve Kalkınma Partisinin yenilmez algısını yıkıp, vatandaşa umudu tekrar aşıladığı ve önümüzdeki gelecek olan sandıkta da genel iktidarı değiştirip, demokrasi paydasında birleşenlerle birlikte hareket ederek ülkenin yeniden parlamenter demokratik sistemini tesis edecek, bağımsız yargıyı güçlendirerek tesis edecek, demokrasinin beşinci ayağı olan medyayı özgürleştirecek. Cumhuriyetin temel felsefesinin üzerine özgülük ve insan hakları gibi evrensel değerleri güçlendirerek 2’nci yüzyılda çağdaş ve modern bir Türkiye’yi yeniden tesis edeceğiz. Ortak akılla ve toplumun tüm kesimlerinin mutabakatıyla yazılacak bir anayasa metniyle de artık bundan sonra gelecek hangi parti olursa olsun yani 100 hükümetin devletin politikalarını iktidarlara göre değişmediği ciddi kurumsal bir yapıyı oluşturmak üzere yola çıktık.”

‘KEMER’İN DESTEK VERECEĞİNE İNANIYORUZ’

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’ün yerel seçimlerle ile ilgili çalışmalarının olup olmadığı sorusuna cevap veren Cengiz, öncelikli hedeflerinin genel seçimler olduğunu ifade ederek, “Tüm dinamiklerimizi genel seçime odaklamak gibi bir görevimiz var. Genel seçimde başarılı olduğumuz andan itibaren ülkede, Antalya’da ve Kemer’de de birçok şey değişecektir. Nasıl Anadolu ülkenin en güzel coğrafyasıysa Antalya da Akdeniz’in incisi ve Kemer’de bu incinin en güzel ilçesi. Dolayısıyla Kemer kendi demokratik yapısı ve sosyo ekonomik kültürel yapısıyla çok daha güzel şeyleri hak ediyor. Kemer’in genel seçimlerde de bize ciddi anlamda destek vereceğine de inanıyoruz ve bu anlamda da çalışacağız” dedi.

‘BAKANLAR SADECE KENDİ ÇIKARLARI NEYSE ONU YAPIYOR’

Kemer’de yapılması planlanan yatırımların gerçekleşmediğine dikkat çeken İl Başkanı Nuri Cengiz, mevcut hükümet sisteminde bakanların sadece baktığını iddia ederek, “Yani bizim anladığımız anlamda yürütmenin bir parçası olmaktan öte bakarak, kendi çıkarları ve rantları neyi gerektiriyorsa onu yapan, onu hayata geçirmeyi planlayan, vatandaşın kentin ve ülkenin ihtiyaçlarından önce kendi zenginliklerini artırma noktasında kamudaki kaynaklarını, kamu arazilerini nasıl ele geçirebiliriz mantığıyla hareket ediyorlar. Turizm Bakanlığı ki kıyılarda bakanın ne yapmak isteği açık bir şekilde ortada, buradan saymakla bitmez. Bölgemizde mavi bayrak konusunda övünüyoruz ama, Marmara’da yaşanan müsilaj olayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu olaya nasıl baktığının da bir göstergesidir. Bugün Marmara denizini öldürenler, yarın Akdeniz’in de o derece olmasa bile belli bir oranda tedbir alınmazsa kirleneceğini görmeyenlerdir. Bizler şimdi yerelde iktidar olduğumuz noktada gözden geçirilmesi gereken, ilave yapılması gereken yatırımların yapılması konusunda destek olacağız. Dediğim gibi Antalya Akdeniz’in incisi ve dolayısıyla da bu Akdeniz’i korumak ve kollamak hepimizin görevidir” diye konuştu.