YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-10-2020 18:06   Güncelleme : 04-10-2020 18:08

Cankurtaranlar brövelerini aldı

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği’nin ‘Gelecek sizinle güzel’ projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan cankurtaranlar düzenlenen törenle brövelerini aldı. Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, “Artık onlar sektöre hizmet edecekler. Burada önemli olan konu, polisin sadece kolluk kuvvet olmadığı aynı zamanda sosyal projelerde yürüttüğü hususudur. Polisimizin bu tür sosyal projeleri devam edecek” dedi.

Cankurtaranlar brövelerini aldı

Şüheda PARTAL

Kemer Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliğinin ‘Gelecek sizinle güzel’ projesi kapsamında eğitim alan 18-24 yaş arası cankurtaranlar eğitimlerini tamamlayarak düzenlenen törenle brövelerini aldı. Mustafa Ertuğrul Aker Parkında düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Jandarma Kıdemli Başçavuş Orhan Karakoyun cankurtaranlar ve polisler katıldı.

Brövelerini alan cankurtaranlar daha sonra senaryo gereği denizde boğulan bir vatandaşa müdahale ederek, işlerinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. ‘Gelecek sizinle güzel’ projesi kapsamında 18-24 yaş arası gençlere cankurtaran eğitimi verildiğini belirten Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, projenin farklı dallarının olduğunu ancak, pandemi nedeniyle bazılarını ertelediklerini söyledi.

Cankurtaran mesleğinin önemine değinen Kaymakam Dayanç, “Artık onlarında sertifikası var sektöre hizmet edecekler. Burada önemli olan konu, polisin sadece kolluk kuvvet olmadığı aynı zamanda sosyal projelerde yürüttüğü hususudur. Güzel bir projeydi. Polisimizin bu tür sosyal projeleri devam edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Cankurtaranların sosyal hayatta büyük önem arz ettiğini anlatan Başkan Topaloğlu ise, “Adnan Büyük, gençlere destek olmaya devam ediyor. Gençler bizim geleceğimiz. Belki gençlerden bazıları belediyemizde çalışacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Adnan Büyük de gençlere verdiği eğitimin tamamlanmasının ardından cankurtaran mesleğine başladıklarını söyledi. Gençlerin, yaklaşık bir hafta süren eğitimin ardından brövelerini almaya hak kazandıklarını aktaran Büyük, “Amacımız gençleri meslek sahibi yapmak. Bu sektörde çok fazla kişi yok. Aldığı eğitimi başarıyla tamamlayan bütün gençleri tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.