RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 06-06-2016 06:49   Güncelleme : 06-06-2016 06:49

Canik; Verdiğimiz tüm önergeleri red etti

Kemer Belediyesi Meclis Toplantılarında Ak Parti grubu olarak verdikleri tüm önergelerin Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından red edildiğini belirten Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Ak Partili Emine Canik, “İlçemize katkıda bulunmak amacıyla uyarılarda bulunduk. Maalesef Mustafa Gül bizim yaptığımız tepkilere duyarsız kaldı. Kendi bildiği gibi meclisi idare etmeye çalışıyor” dedi.

Canik; Verdiğimiz tüm önergeleri red etti

Ahmet Duran YENİGÜN

Yapı Teknikeri olarak eğitimini Almanya’da tamamlayan Emine Canik, 1993 yılında Murat Canik ile hayatını birleştirerek Kemer’e yerleşti. 1997 yılından itibaren aile şirketinde bazı görevleri üstlenen Emine Canik, “Eşim her zaman yanında olarak beni destekledi. İşlerimizi devam ettiriyoruz ve gayet de başarılı bir şekilde yürütüyoruz” dedi.

2008 yılından itibaren inşaat şirketi kurduklarını belirten Canik, “İnşaat şirketinde de çalışmalarımıza devam ettik. Çeşitli projelerimiz oldu Kemer’de. En son projemiz ise Beldibi'nde bulunan Vertia Otel adı altında 5 yıldızlı bir otel oldu. Otelin inşaatında da iç mimari bölümünü üstlendim.”

3 çocuk annesi olan Emine Canik, ilk çocuğunun birinci sınıfa başladığında Okul Aile Birliği başkanlığı yaptığını, 4 dönem boyunca ise Kemer Koleji Okul Aile Birliği başkanlığını da yaptı. Okul aile birliği başkanlığı boyunca Kemer’de geniş bir çevresi oluştuğunu belirten Canik, bundan dolayı da siyasetin içine çekildiğini söyledi.

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Kemer Belediye Meclis Üyesi olan Emine Canik, seçimlerin ardından Ak Parti grubu olarak meclis toplantılarında verdikleri tüm önergelerin Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından red edildiğini belirtti.

‘MECLİSİ KENDİ İDARE ETMEYE ÇALIŞIYOR’

Mecliste yaşananları da anlatan Canik; “Maalesef belediye başkanımız AK Parti grubu olarak verdiğimiz önergeleri her zaman reddetmiştir. Dikkate almayıp, gündeme taşımamıştır. Hâlbuki özellikle mecliste Ak Parti üyeleri olarak daha iyi katkılarda bulunmak için elimizden geleni yapmayı düşündük. Belediye Meclis üyeliği yaparken benimle beraber tüm arkadaşlarım Kemer'e bir şeyler katabilmek için düşüncelerimizi aktarmak istedik. İktidar partisi olarak Kemer’de seçilmemiş olabiliriz. Ama sonuç itibariyle ilçemize katkıda bulunmak amacıyla uyarılarda bulunduk ama maalesef Mustafa Gül, bizim yaptığımız tepkilere hem duyarsız kaldı, hem de kendi bildiği gibi meclisi idare etmeye çalıştı” dedi.

‘TEHDİT EDER GİBİ’

Geçtiğimiz günlerde meclis gündemine gelen Borçlanma Yetkisi ile ilgili oylamada Başkan Gül’e kendi parti meclis üyelerinin de tepki gösterdiğini anlatan Emine Canik; “Şimdi biz bunları dile getiriyoruz. Çok fazla paylaşmadık ama sonuç olarak biz üstümüze düşeni mecliste her zaman yaptık. Ben bir bayan olarak Mustafa Gül’ün özellikle bana karşı davranış biçimini kınıyorum. Ailemin şirketi ile ilgili en son mecliste eşimin yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Vertia Otel şirketi ile alakalı bana öyle bir konuşma yaptı ki, bu bir nevi tehdit. Bu hoş bir şey değil. Ben belediye meclis üyesiyim Kemer’de herkes yatırım yapıyor. Şirketimiz ile ilgili sorunlarda yaşanmış olabilir. Ama Başkan Gül’ün beni sanki bir ahlaksızlık yapmışım gibi önüme o şirketin konumunu getiremez” diye konuştu.

‘BEN YAPTIM OLDU DİYEMEYECEK’

Mustafa Gül'ün Kemer Belediyesi'ni borçlanarak bir takım taleplerde bulunmasının meclis üyelerinin tepki gösterdiğini belirten Canik; “Herhangi bir ön araştırma yapılmadan önümüze talep getirdi. Getirmiş olduğu borçlanma talebini bizimle birlikte kendi partisinin belediye meclis üyeleri de kabul etmedi. Ben yaptım oldu mantığı nitekim burada kaldı. Artık bundan sonra Mustafa Gül’ün ‘Ben yaptım oldu’ diyemeyeceğini düşünüyorum. Ben özellikle bu tasarıyı kabul etmeyen belediye meclis üyeleri Mustafa Bilici, Cumali Afşin, Ahmet Ali Güven ve Sedat Akan’a çok teşekkür ediyorum. Çünkü böyle bir uygunsuzluğa oy vermeyecekleri artık ortadaydı ve ben bu tepkilerinden dolayı da belediye meclis üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.