GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-01-2021 17:11   Güncelleme : 29-01-2021 17:11

Çamyuva’dan teşekkür!

Kemer’de etkili olan şiddetli yağış ve fırtınadan en çok etkilenen Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl mevkiinde yaşayan bir vatandaş, “Su baskını olduğu anda dahi yağmur yağarken kaymakam, belediyenin tüm imkânlarını tüm kolluk kuvvetlerimiz hepsi buradaydı. Hepsine sonsuz teşekkür ediyoruz. Herkes elinden geleni fazlasıyla yaptı” dedi.

Çamyuva’dan teşekkür!

Şüheda PARTAL

Kemer’de etkili olan şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri ile sera ve bahçeler sular altında kaldı. Yağıştan en çok Çamyuva Mahallesi Sarıören ve Hayıtlıgöl mevkileri ile Sazlık bölgesinde yaşayanlar etkilendi. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da bölgeye giderek incelemelerde bulunarak ve vatandaşlardan bilgi aldı. Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve diğer ekipler de, evlerde ve yollarda biriken suları motopomplar yardımıyla tahliye etti.

Sağanak sonrası bölgeye tekrar giden Başkan Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş, Belediye Çamyuva sorumlusu Özgür Şahin, Çamyuva Mahalle Muhtarı Rıdvan Vicir ve Kemer Kaymakamlığı personeli, vatandaşların mağduriyetlerini en kısa sürede gidereceklerini söyledi.

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR

Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl mevkiinde yaşayan bir vatandaş başta Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu olmak üzere bölgeye gelen tüm ekiplere teşekkür etti. Hayatlarında ilk defa kaymakam gördüklerini ifade eden vatandaş, Yağan yağmur nedeniyle dere taştı ve evleri su bastı. Buranın su basmasının sebebi derenin tıkalı ve yolun kapalı olması. Devlet Su İşleri orayı açamadı. Çünkü dere yatağı tapunun içerisindeymiş ve imar sıkıntısı varmış bu şekilde denildi. Devlet Su İşleri Müdür Yardımcımız geldi ve hayatımız boyunca ilk defa biz bu mahallede kaymakam gördük. Su baskını olduğu anda dahi yağmur yağarken kaymakam, belediyenin tüm imkânlarını tüm kolluk kuvvetlerimiz hepsi buradaydı. Hepsine sonsuz teşekkür ediyoruz. Herkes elinden geleni fazlasıyla yaptı. Biz bir Kaymakamı bile burada görmemiştik ve sağ olsun yardımcı oldular. Üst mahallede 10 eve ve aşağıda derede drenaj yeterli gelmediği için yolun üzerinden su aşarak orada da birkaç eve su bastı. Sular altında kalan diğer taraftaki evler normal, çünkü her yeri imarlı. Belediyenin su kanalı açması için herkesin müsaade etmesi lazım. Adamlar evini yapmış şimdi evin altında dere geçireceğim deyince böyle bir saçma bir şey olmaz. Daha önceki yapılan yağmur suyu drenaj hattı komple buradan geçtiğimiz yolun altından dereye bağlandı. Orasının tıkalı olmasından ve yolun kapalı olmasından dolayı bu sorunlar yaşandı. Belediye başkanımız yağmurda sağ olsun kepçeyi ve ekibini gönderdi. Hepsine sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.