YAŞAM
Giriş Tarihi : 06-01-2022 19:53   Güncelleme : 06-01-2022 19:53

Çalışmalar olumlu sonuç verdi

Kemer Belediyesi’nin Çamyuva Mahallesi Sarıören ve Hayıtlıgöl mevkiinde gerçekleştirdiği dere ıslah ve kanal açma çalışmaları olumlu sonuç verdi. Daha önce sel ve su baskınlarının yaşandığı bölgede şiddetli yağış sonrası büyük bir olumsuzlukla karşılaşılmazken bölge sakinleri de yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getirdi. Öte yandan Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şiddetli yağış sonrası Kemer genelinde bozulan yolların tamiri, ulaşıma kapanan yolların açılması ve düzeltilmesi, yağmur suyu drenaj hattı, dere ve kanalların temizliği gibi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çalışmalar olumlu sonuç verdi

Şüheda PARTAL

Kemer’in Çamyuva Mahallesi Sarıören ve Hayıtlıgöl mevkiinde geçtiğimiz yıl meydana gelen şiddetli yağış sonrası yaşanan su ve sel baskınları sonrası Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatları sonrası söz konusu bölgede alt ve üst yapı çalışmaları başlatılmıştı. 40 yıldan bu yana bölgede yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar olumlu sonuç verdi. Bölgede şiddetli yağış sonrası büyük bir olumsuzlukla karşılaşılmazken bölge sakinleri de yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getirdi.

BU YIL YAŞANMADI

Vatandaşlardan Salih Kaygusuz, yaptığı açıklamada, geçen sene yaşanan sel baskınlarında Başkan Topaloğlu’nun bölgeye gelerek inceleme yaptığını ve mağdur olan vatandaşlara gerekli tüm yardımları yaptığını hatırlattı. Geçen hafta meteoroloji tarafından Kemer’e kırmızı kod uyarısı verildiğini belirten Kaygusuz, “Belediye ekiplerimiz Hayıtlıgöl mevkisine hemen gelerek kanal açtı. Gerekeni yaptı. Açılan kanal sayesinde geçen sene yaşanan sel baskını bu yıl yaşanmadı. Açılan kanal güzel oldu ama kanala duvar yapılırsa daha iyi olur. Hiç olmazsa yağışlarda toprak kaymaz ve kanalı doldurmaz. Birçok belediye başkanı geldi geçti ama hiç kimse Necati Topaloğlu’nun yaptığını yapmadı. Geçen seneki afette herkesin eşyasını tamir ettirdi, evini temizletti. Kendisinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

KANAL OLMASAYDI YİNE YAŞAYACAKTIK!

Haluk Karacan ise geçen haftaki şiddetli yağış öncesi açılan kanalın bölge sakinlerini rahatlattığını kaydetti. Başkan Topaloğlu’nun ‘yapacağım’ dediği hizmetleri yaptığına dikkat çeken Karacan, “Açılan kanal bizi rahatlattı. Ama bazı evlerin bulunduğu kısma su yine geliyor. Gelen bu suyu aşağıdaki kanala verip devam etmesi gerekiyor. Bu da yapılırsa çok iyi olur. Açılan kanal olmasaydı belki geçen seneki sel ve su baskınlarını yine yaşayacaktık. Başkan bey dediğini yaptı. Allah razı olsun.” dedi.

Nafiz Arslantaş da Kemer Belediyesinin sel baskınlarının yaşandığı bölgede yaptığı çalışmalardan sonra herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını dile getirdi. Kanalın açılmasıyla sel baskınlarının önüne geçildiğini ifade eden Arslantaş, “Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’ndan Allah razı olsun. Su artık yolda birikmiyor. Geçmişte yaptığı ve hala yapmakta olduğu hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARINDA ARA YOK

Öte yandan Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şiddetli yağış sonrası Kemer genelinde bozulan yolların tamiri, ulaşıma kapanan yolların açılması ve düzeltilmesi, yağmur suyu drenaj hattı, dere ve kanalların temizliği gibi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Beycik Mahallesinde yağış sonrası bozulan yolları düzelten belediye ekipleri, Ovacık mahallesinde de Mezarlık Dibi mevkisinde ulaşıma kapanan yolların açılmasını sağlıyor. Ekipler, Beldibi Mahallesi Atatürk Caddesinde yağmur suyu drenaj hattı çalışması da yaparken, Göynük mahallesi Mezarlık Dibi mevkisinde dere ve kanal temizliği çalışmalarını tamamladı.

‘ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, geçen hafta meteoroloji tarafından Kemer için verilen kırmızı kod uyarı sonrası yaşanan şiddetli yağış sonrası Kemer’de hummalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Belediye olarak halka en iyi şekilde hizmet etmeye devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, “Şiddetli yağış sonrası ilçemiz genelinde bozulan ve ulaşıma kapanan yollarda düzeltme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın taleplerini en kısa sürede yerine getirmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.