YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-09-2020 15:13   Güncelleme : 11-09-2020 15:13

Çalışmalar başladı

Kemer’de ters ev, kafe, kitap okuma ve dinlenme yerleri, yürüyüş yolları, koşu yolları, aydınlatmalar ve yeşil alanların oluşturulacağı Atatürk Parkı’nda çalışmalar başladı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından geçici olarak parkın karşısında bulunan kavşağa koyulan Pegasus heykeli de parkın girişine taşınacak.

Çalışmalar başladı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi tarafından Merkez Mahallesi’nde bulunan Atatürk Parkı içerisindeki yapıların yıkılmasının ardından park içerisinde yapılacak olan proje kapsamında çalışmalar başladı. İhale sonrası yüklenici firmaya teslim edilerek başlanan çalışmalar kapsamında park içerisinde ‘Kemer Villa’ isimli ters ev, kafe, kitap okuma ve dinlenme yerleri, yürüyüş yolları, koşu yolları, aydınlatmalar ve yeşil alanlar oluşturulacak.

Parkın girişine ise çalışmalar tamamlandıktan sonra mevcut konumunda bulunan Pegasus heykeli taşınacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Atatürk Parkının ihalesinin yapılarak yüklenici firmaya yer tesliminin gerçekleştirildiğini söyledi.

Topaloğlu, pandemi nedeniyle Atatürk Parkında şantiyenin biraz gecikmeli kurulduğuna değinerek, “Şantiye çalışmaları başladı. Burada yaklaşık 6 aylık bir çalışma yapılacak. Toplam maliyeti 6 milyon lira. Parkın içerisindeki köprüler yenilenecek. Kemer’e yakışan bir kafe olacak. Parkın sonunda ters ev yapılacak. Yürüyüş yolları, aydınlatma, oturma grupları olacak. İçerisindeki dereyi de denizden su basarak doldurmayı planlıyoruz. Her şey daha güzel olacak. Kemer’e hizmetlerimiz artarak devam edecek” diye konuştu.