YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-09-2022 23:13

Çalış Tepesinde çevre temizliği

Dünya Temizlik Hareketi’ne dikkat çekmek ve çevrenin korunması amacıyla farkındalık oluşturmak amacıyla Kemer Belediyesi ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) iş birliğinde toplanan gönüllü turizm çalışanları Çalış Tepesinde çevre temizliği yaptı.

Çalış Tepesinde çevre temizliği

Dünya Temizlik Hareketi’ne dikkat çekmek amacıyla Kemer’de çevre temizliği yapıldı. Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) iş birliğince yapılan temizlik etkinliğine, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Temizlik İşleri Müdürü Hasan Canlı, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Serap Minta, KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, KETOB Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Uçar ve Kemer’deki otellerin çalışanları katıldı.

Çalış Tepesinde yaklaşık 2 saat süren temizlik etkinliğine katılan yaklaşık 100 kişi, plastik şişe, cam, metal parçaları, poşet, peçete gibi yol boyunca gelişi güzel çevreye bırakılmış çöpleri topladı. Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Emin Gül de çevre temizliği hareketine çöp toplayarak eşlik etti. Etkinlik sonunda gönüllülere katılım sertifikaları ile KETOB’un anlaşmalı olduğu DG Bitkisel Atık Yağ Geri Kazanım firması tarafından her katılımcıya 1 Adet fidan bağışı kampanyası sertifikası verildi.

Etkinlik sonrası açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Yılmaz, Kemer Belediyesi olarak her zaman çevreye duyarlı olduğunu belirterek, sosyal sorumluluk projelerine de destek vermeye devam ettiklerini söyledi. İnsanların çevre bilincini geliştirmek ve doğayı temiz kullanmak için çevre temizlik etkinliğine katılmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Vekil Yılmaz, “Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için çalışıyoruz. Doğayı korumak ve temiz tutmak insanların elinde. Buna çok dikkat etmemiz gerekir. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de Kemer’de turizmin en önemli unsurlarının doğa, deniz, güneş ve kum olduğuna dikkat çekerek, vatandaşlardan doğayı ve sahilleri kullanırken çevreyi kirletmemeye özen göstermelerini rica ederek, en büyük temizliğin kirletmemek olduğunu kaydetti.

KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak ise Kemer’e tatile gelen misafirlere doğayı temiz bırakmak gerektiğinin altını çizerek, “Kemer Belediyesi ve KETOB olarak çevre temizliği yaptık. Otel çalışanlarımız da bize eşlik etti. Doğamızı temiz tutmamız lazım. Çevreden topladığımız cam kırıkları gibi atıkları toplamazsak orman yangınları çıkabilir. Bunun önüne de geçmek bizim elimizde. Etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinliğe katılanlar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin