ANTALYA
Giriş Tarihi : 15-07-2020 00:39   Güncelleme : 15-07-2020 00:39

Büyükşehir kurban kesim yerlerini belirledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kurban kesim yerlerini belirledi. Büyükşehir Belediyesi, geçen yıllarda olduğu gibi Kömürcüler, Yeşilbahçe ve Soğuksu mahallelerinde ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek. Pandemi önlemleri nedeniyle vatandaşların kesim için 29 Temmuz'a kadar hafta içi mesai saatlerinde 0 552 918 02 94 numaralı telefondan randevu alması gerekiyor.

Büyükşehir kurban kesim yerlerini belirledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 3 yerde ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek. Vatandaşlar Döşemealtı Kömürcüler mahallesinde bulunan Hayvan Pazarı ile Muratpaşa İlçesi Soğuksu mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı'nda, bayramın 1'inci ve 2'nci günlerinde kurban kesim hizmetinden yararlanabilecek. Veteriner hekim kontrolünde usta kasaplar, kurbanlığı kesip, parçalanmış ve poşetlenmiş şekilde sahibine teslim edecek. Kesim yerleri, kesim sonrasında ortaya çıkacak kurban atıkları için gün içinde sıklıkla dezenfekte edilecek.

RANDEVU ALINMASI GEREKİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurban kesim noktalarında Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca belirlenen Kovid-19 salgınına yönelik önlemler uygulanacak. Kesimlerin daha düzenli yapılması ve bulaşma riskini en aza indirmek için kesim yerlerinde randevu sistemi uygulanacak. Ücretsiz kurban kesim hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşların, 14- 29 Temmuz tarihleri arasında, hafta içi 08.30-17.30 saatleri içinde 0552 918 02 94 numaralı telefonu arayarak randevu alması gerekiyor.

HİJYEN ÖNLEMLERİ

Kesim yerlerine gelen vatandaşlara dağıtılmak üzere maske ve eldiven hazır bulundurulacak. Kesim alanına gelen vatandaşların ateşleri ölçülecek. Alan içerisinde belirlenen noktalarda el dezenfektanı bulundurulacak. Kesim yerlerinde zabıta ve güvenlik görevlileri de hazır bulunacak. Fiziki mesafenin korunmasına dikkat edilecek.

(Haber Merkezi)