ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-12-2019 09:13

Burs için yeni yıl kermesi

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği (IWSA) Antalya Şubesi'nce geliri öğrencilere burs verilmek üzere 'Yeni Yıl Şenliği' adıyla kermes düzenledi.

Burs için yeni yıl kermesi

IWSA Antalya Şubesi'nin organizasyonuyla The Marmara Otel'de gerçekleşen yılsonu kermesinde 100'den fazla satış standı açıldı. 'Okula Gitmeyen Çocuk Kalmasın' sloganlı eğlenceli kermese ilgi yoğun oldu.

Şenlik havasında geçen kermesin açılış konuşmasını yapan IWSA Antalya Şubesi Başkanı İclal Dağlı, sosyal sorumluluk projelerine destek verdiklerini, başta eğitim ve sağlık konularına da önem verdiklerini belirtti.

KERMESİN GELİRİ ÖĞRENCİYE

Geleneksel hale getirdikleri yılsonu kermesinden sağlanan gelirin büyük bir bölümünü üniversite öğrencilerine burs olarak verdiklerini kaydeden Dağlı, " Ayrıca dar gelirli ailelerin ilk ve ortaokul öğrencisi çocuklarının okul kıyafeti, çanta-defter-kalem gibi kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kız çocuklarının, genç kızlarımızın okutulması için yoğun çaba gösteriyoruz. Kenar semt ve köy okullarına istek üzerine kütüphane kazandırıyoruz. Engelli bireylere de tekerlekli akülü-aküsüz sandalye satın alıyoruz. Sosyal güvencesi olmayan hastaları muayene ettiriyor, tedavi ve ilaç giderlerini karşılıyoruz" dedi.

STANTLAR RENK CÜMBÜŞÜ

Canlı müzik dinletileri, şovlar ve hediye çekilişleri eşliğinde başlayan kermeste açılan stantlarda göz kamaştıran el emeği çeşitli takı tasarımları, keçe, seramik, cam, ahşap, resim, çalışmaları, dekoratif ve hediyelik süs eşyaları, duvar panoları, kıyafet üstü aksesuarlar, bebek ve çocuklar için el örgüsü, yetişkinler içinde otantik kıyafetler satışa sunuldu. Ayrıca az kullanılmış ikinci el giysiler, ev yapımı pasta-börek-tatlı türü yiyecek ve içecekler, elde hazırlanmış katkısız gıda ürünleri ilgi gördü.

(DHA)