SİYASET
Giriş Tarihi : 05-07-2024 08:41

Bunun adı “siyaset” değil “İkiyüzlülük”

Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı, Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda Lise öğrencilerinin ücretsiz taşınması kapsamında yapılacak ihale tartışma konusu oldu. Oylamaya sunulan maddede Cumhur İttifakı meclis üyeleri tasarruf tedbirlerini bahane göstererek çekimser kalırken, oy çokluğu ile kabul edildi. Öte yandan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın Ak Parti’den Kemer Belediye Başkan Adayı olan Rahman Şeker’in projeleri arasında ilçedeki tüm öğrencilerin taşınması da vardı. Şeker’in projelerini tanıttığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Görevde olduğumuz müddetçe ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizi ücretsiz taşıyacağız” demişti. Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin lise öğrencilerinin ücretsiz taşınmasında çekimser kalması, Rahman Şeker’in Belediye Başkanı olsaydı aynı şekilde çekimser kalabilirler miydi? sorusunu da gündeme getirdi.

Bunun adı “siyaset” değil “İkiyüzlülük”

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 67.maddesine istinaden, “Muhtelif Araç Kiralama Hizmet Alımı işi” (Lise öğrencilerinin ücretsiz taşınması) ihalesinin 09/09/2024-20/06/2025 tarihleri arasını kapsayacak şekilde ihale yapılabilmesi konusu oy çokluğu ile kabul edildi. Cumhur İttifakı meclis üyeleri tasarruf tedbirlerini bahane göstererek çekimser kaldı.

Topaloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan anlaşmada biz lise öğrencilerini evlerinden okula okuldan eve taşıyoruz. Bunun bir bedeli var. Bunun için açık ihale yapıyoruz. İhale tarihi ileride açıklanacak” dedi.

AYNI ŞEKİLDE ÇEKİMSER KALABİLİRLER MİYDİ?

Öte yandan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın Ak Parti’den Kemer Belediye Başkan Adayı olan Rahman Şeker’in projeleri arasında ilçedeki tüm öğrencilerin taşınması da vardı. Şeker’in projelerini tanıttığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Görevde olduğumuz müddetçe ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizi ücretsiz taşıyacağız” demişti. Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin lise öğrencilerinin ücretsiz taşınmasında çekimser kalması, Rahman Şeker’in Belediye Başkanı olsaydı aynı şekilde çekimser kalabilirler miydi? sorusunu da gündeme getirdi.

“KARARLILIĞIMIZDAN ASLA ÖDÜN VERMEYECEĞİZ”

Toplantı sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Sevgili Kemer Halkımız, garibanlığı ve yokluğu yaşamış biri olarak, bir annenin veya babanın Evladını okutmak için verdiği mücadeleleri çok iyi bilirim.! Hayatım boyunca her zaman adalet ve eşitlikten yana oldum. Bir kişinin değil, herkesin yaşam şartlarının iyileştirilmesi için çabaladım. Görev sürem boyunca, Kemer’in her bir ferdine sunduğum ücretsiz hizmetler benim için bir onur kaynağı oldu. Ücretsiz okul servisleri, kırtasiye desteği ve Çocuklarımızın geleceği için sunduğumuz daha nice hizmetler, sizlerin daha iyi bir yaşam sürmesi için tasarlandı. Bu hizmetlerin hiçbir engel tarafından durdurulamayacağına inanıyorum ve bu inançla da çalışmaya devam edeceğim. Kemer’in geleceği olan Çocuklarımızın eğitimde eşit fırsatlar yakalaması için verdiğimiz bu mücadelede, kararlılığımızdan asla ödün vermeyeceğiz.! Onların daha güzel bir geleceğe adım atabilmesi için, her bir Evladımızın yanında olacağız. Görevim boyunca Kemer Halkının bana verdiği güven ve destekle hiçbir engel.! Çocuklarımız için sunduğumuz hizmetleri durduramayacak. Geleceğimizin teminatı olan Evlatlarımızın, en iyi eğitimleri alarak başarıya ulaşmaları için yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hep birlikte daha güzel bir Kemer inşa etmeye kararlıyız. Bu yolda hiçbir engel bizi durduramayacak! Sevgi ve Saygılarımla” açıklamasında bulundu.

AdminAdmin