ANTALYA
Giriş Tarihi : 31-08-2020 15:02   Güncelleme : 31-08-2020 15:02

‘Büklüdere Park’ı yenilendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılsaray Mahallesi Büklüdere Parkı’nda gerçekleştirdiği yenileme çalışmasında sona gelindi. Büyük oranda tamamlanan park daha yeşil ve modern görünümüyle Antalyalılara hizmet verecek.

‘Büklüdere Park’ı yenilendi

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Antalyalıların kent merkezinde dinlenip soluk alabildiği yeşil alanlardan biri olan Büklüdere Parkı’nı revize ederek yeniden yaşam alanına dönüştürüyor.

GÜVENLİ VE MODERN

Vatandaşların ferahlayıp, soluk alabildiği yeşil alanlardan biri olan Büklüdere Parkı’nda etap etap gerçekleştirilen yenileme çalışmalarının büyük bölümü tamamlandı. Muratpaşa İlçesi Kızılsaray Mahallesi'nde bulunan ve zamanla yıpranan Büklüdere Parkı’ndaki yenileme çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi ekipleri, parkta bulunan yıpranmış oyun grupları, oturma grupları, banklar ve aydınlatma sistemini tamamen yeniledi.

KÖPRÜLERDE YENİLENDİ

Oyun gruplarında oluşabilecek kazalara karşı çocukların korunabilmeleri adına oyun grubunun zeminine kauçuk esnek zemin kaplaması yapıldı. Fitnees aletlerinin de yerleştirildiği park vatandaşların rahatlıkla spor yapabileceği bir hale getirildi. Parkın zamanla yıpranan ve bozulmalar olan yürüyüş yoluna kayrak taşları döşendi. Ekipler ayrıca parkın sulama alt yapısı ile köprüleri de yeniledi. Ekipler parkta peyzaj çalışması gerçekleştirerek, yeşil alan miktarı da arttırıldı.

(Haber Merkezi)