GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-04-2021 15:49   Güncelleme : 11-04-2021 15:49

‘Bu satıştan vazgeçin’

Kemer Ralli Alanında 8 bin 178 metrekarelik alanın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satılması ile ilgili CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ve vatandaşlar tekrar alanın önüne gelerek ikinci kez basın açıklaması gerçekleştirdi. Kemer halkının beklentisinin satıştan vazgeçilmesi olduğunu hatırlatan Milletvekili Arı, “Bu satıştan vazgeçilmelidir. Günümüz koşullarına baktığımızda bu oteller can çekişiyor. Müşteri kapasitesi ile en sıkıntılı zamanları yaşıyoruz. Buradan bir kez daha yüksek sesle sesleniyoruz; bu 2 taşınmazın satılmasından vazgeçin. Bu iki taşınmazın ihalesini durdurun. Bu satıştan vazgeçilsin diye gerekli yerlere resmi müracaatta bulunduk. Kemer halkının beklentisi bu satıştan vazgeçilmesidir” dedi.

‘Bu satıştan vazgeçin’

Şüheda PARTAL

Kemer Ralli Alanında 8 bin 178 metrekarelik alanın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satılması ile ilgili CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ve vatandaşlar tekrar alanın önüne gelerek ikinci kez basın açıklaması gerçekleştirdi. İki hafta önce alan önünde basın açıklaması yaptıklarını hatırlatan CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, “Ne yazık ki bizim sezimi ya duymadılar ya da görmediler. Sayın milletvekili ve Kemer halkı ile sesimizi duyurmaya geldik. Eğer su dağı taşı deliyorsa bu suyun gücünden değil inadındandır. Bende bu inadımızla topraklarımızı peş keş çektirmeyeceğiz” dedi.

‘BU SATIŞTAN VAZGEÇİN’

Kemer halkının beklentisinin satıştan vazgeçilmesi olduğunu belirten CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, ise söz konusu parsellerin gerekçeler öne sürülerek özelleştirme kapsamına alınarak satışının yapılması kesinlikle doğru olmadığını savunarak, “Kemer binlerce irili ufaklı otellerle dolu. Yıldızlı yıldızsız otellerin var olduğu bir yer. Günümüz koşullarına baktığımızda bu oteller can çekişiyor. Müşteri kapasitesi ile en sıkıntılı zamanları yaşıyoruz. Yine bu otellerin bir kısmı süreç itibari ile yenilenmeye ihtiyacı olduğu bir dönemi yaşamakta. Bu iki yer özelleştirme kapsamına alındı 28 Nisan’da bu iki yer otel yapılmak üzere özeleştirme idaresi tarafından satılmak üzere. Satışa konu yerler Kemer halkı tarafından Ralli Alanı diye bilenen ralli yarışlarının yapıldığı, turist otobüslerinin park ettiği, halk pazarının kurulduğu ve belediyelerimizin sanatsal ve kültürel faaliyetlerini yaptığı Kemer'in nefes alacağı mevcut tek alandır. Buranın özelleştirme kapsamından çıkartılarak Antalya Büyükşehir veya Kemer ilçe belediyesinin kullanıma bırakılması Kemer’in geleceği açısından daha doğru olacaktır. Kemer hakkında alınan bu hatalı karardan dönülmesi ve söz konusu taşınmazların satış listesinden çıkartılmasını bir kez daha tekrarladı. Buradan bir kez daha yüksek sesle sesleniyoruz; bu 2 taşınmazın satılmasından vazgeçin. Bu iki taşınmazın ihalesini durdurun. Bu satıştan vazgeçilsin diye gerekli yerlere resmi müracaatta bulunduk. Kemer halkının beklentisi bu satıştan vazgeçilmesidir” diye konuştu.

‘KAMUYA AİT ALANLARIN DA OLMASI GEREKİR’

İl Başkanı Nusret Bayar da açıklamasında şunları söyledi:

“Kamuya ait bir alanı otel sahası olarak satışı yapılmak isteniyor. Bundan 15 gün önce ilçe başkanım ve sayın vekilim bu konunun yanlış olduğunu ve gerekli bilgileri aktarmışlardı. Bugün buradan AKP iktidarına bir kez daha sesleniyoruz. Her yeri bina yapıyorlar. İnsanların yaşayacağı ve Kemer halkının yaşayacağı kamuya ait alanların olması gerekir. Yeşilliklerin olması gerekir. İnsanların dinlenebileceği bir yer olması gerekir. 20 yıl sonra 30 yıl sonra Kemer’i düşündüğümüz zaman her tarafı binalarla kaplı bir alanda turizmi nasıl yapacağız.”

Konuşmaların ardından söz alan vatandaşlar da, Kemer adına büyük bir yanlış olan bu satıştan vazgeçilmesi gerektiğini söylediler.