SİYASET
Giriş Tarihi : 02-12-2019 09:31

‘Bu işler tepeden inmeyle olmuyor’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemer İlçe Teşkilatında, kongre takvimi gereğince mahalle delegeleri seçimleri yapıldı. Seçimde mevcut ilçe başkanı Hüsnü Ünal’ın önderlik ettiği mavi liste açık farkla seçimi kazanarak 79 delege seçilirken, Kemer Belediyesi eski başkanı Mustafa Gül’ün başını çektiği beyaz liste ise 8 delege çıkarabildi. İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, “Bu partiye örgütün dışından müdahale edenlerin sonuçlarının neler olduğunu hep beraber gördük. Demek ki bu işler tepeden inmeyle olmuyor. Önce parti parti gezip sonra tekrar bu kapıya gelenlerin sonucunu gördük” dedi.

‘Bu işler tepeden inmeyle olmuyor’

Ahmet Duran YENİGÜN

CHP Kemer İlçe kongresinde oy kullanacak kongre delegeleri belirlendi. Yapılan delege seçimlerinde Arslanbucak Mahallesi 17, Beldibi Mahallesi 6, Beycik Mahallesi 2, Çamyuva Mahallesi 10, Göynük Mahallesi 12, Kiriş Mahallesi 3, Kuzdere Mahallesi 10, Merkez Mahallesi 7, Ovacık Mahallesi 1, Tekirova Mahallesi 7, Ulupınar Mahallesi 3, Yeni Mahalle’den 9 olmak üzere toplam 87 delege seçildi.

Seçimde mevcut ilçe başkanı Hüsnü Ünal’ın önderlik ettiği mavi liste açık farkla seçimi kazandı. Ünal’ın mavi listesi 79 delege seçilirken, Kemer Belediyesi eski başkanı Mustafa Gül’ün başını çektiği beyaz liste ise 8 delege seçildi. Önümüzdeki günlerde yapılacak ilçe kongresinde toplam 87 delege oy kullanacak.

KENDİ MAHALLESİNDE KAYBETTİ

Seçimlerde Mustafa Gül’ün mahallesi olan Yeni Mahalleden 33 oy alırken, Hüsnü Ünal ise aynı mahalleden 43 oy aldı. Yapılan seçimlerde Arslanbucak Mahallesi'nde mavi liste 109, beyaz liste 29 oy aldı. Beldibi Mahallesi'nde beyaz liste 33, mavi liste 31 oy aldı. Beycik Mahallesi'nde beyaz liste 8, mavi liste 7 oy aldı. Çamyuva Mahallesi’nde mavi liste 30, beyaz liste 10 oy aldı. Göynük Mahallesi'nde mavi liste 83, beyaz liste 21 oy aldı. Kiriş Mahallesi'nde mavi liste 8, beyaz liste 6 oy aldı. Kuzdere Mahallesi'nde mavi liste 47, beyaz liste 10 oy aldı. Merkez Mahallesi’nde mavi liste 60, beyaz liste 33 oy aldı. Ovacık Mahallesi’nde mavi liste 2, beyaz liste 1 oy aldı. Tekirova Mahallesi’nde mavi liste 47, beyaz liste 42 oy aldı. Ulupınar Mahallesi’nde mavi liste 7, beyaz liste 1 oy aldı. Yeni Mahalle’de mavi liste 43, beyaz liste 33 oy aldı.

‘BU İŞLER TEPEDEN İNMEYLE OLMUYOR’

Seçim sonrası gazetemize açıklamada bulunan İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, halkın çalışanı ve partisine hizmet edeni görüp, taktir ettiğini belirterek, “İlçe genelinde beyaz ve mavi liste olarak yapmış olduğumuz seçimde benim ve ekibimin oluşturmuş olduğu mavi liste büyük bir çoğunlukla kazandı. 12 mahallede kurulan sandıklarda sadece Beldibi ve Beycik Mahallelerinde kaybettik. Diğer mahallelerin hepsinde biz aldık. Sonuçta beyaz liste 8 delege mavi liste 79 delege almıştır. Ayrıca 13’de doğal delegemiz vardır. Sonuçta ilçe genelinde mavi liste kazanmış oldu. Bu vesile ile oy veren vermeyen tüm partili arkadaşlarıma teşekkür ederim. Önümüzde bir ilçe seçimi var ve ardından da il seçimi yapılacak. Önümüzdeki seçimlerde delege arkadaşlarımla birlikte oluşturacağımız yeni yönetim 5 Ocak 2020 tarihinde Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda seçilecektir. Burada bu seçimde tekrar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nda verilecek her göreve hazırım. Bu partiye örgütün dışından müdahale edenlerin sonuçlarının neler olduğunu hep beraber gördük. Demek ki bu işler tepeden inmeyle olmuyor. Önce parti parti gezip sonra tekrar bu kapıya gelenlerin sonucunu gördük. Demek ki olmuyormuş. CHP’liler yani partisini satmayan Atatürk’ün kurmuş olduğu partinin ilkelerine her zaman sahip çıkan bir örgütün temsilcileriyiz. Bu nedenle kendisinde meziyet arayanların bu partide yer edinemeyeceklerini bu vesileyle görmüş olduk” dedi.