SİYASET
Giriş Tarihi : 29-05-2022 22:04   Güncelleme : 29-05-2022 23:23

‘Bu bir karalama çalışmasıdır’

İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik, sosyal medya üzerinden adli bir olaya karışan şahısla ilgili paylaşılan görüntülerde kendi resmi ve partisinin isminin kullanılmasına tepki gösterdi. Bahse konu şahsın partiden 6 ay önce istifa ettiğini belirten Çelik, “Adli bir olayda hiç ilgisi olmadığı halde kötü niyetle partimizin adının kullanıldığını, partimiz tüzel kişiliğine saldırı niteliğinde haber yapılmıştır. Ayrıca yine olayla ilgim olmadığı halde görüntülerin bir bölümünde eski üyemizle birlikte fotoğrafım gösterilerek partim ve şahsımın karalanmaya çalışılmasını asla kabul ve tasvip etmiyoruz. Hayatın her alanında ‘ahlaklı olma’ ilkesini özümsemiş bir parti olarak haber sahibi ile ilgili yasal girişimde bulunularak, her zaman olduğu gibi kararlılıkla haklarımızı sonuna kadar arayacağız” dedi.

‘Bu bir karalama çalışmasıdır’

Şüheda PARTAL

İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik, sosyal medya sayfasında kendisi ve partisi ile ilişkilendirilen görüntü üzerine açıklamada bulundu. Partisinin adı kullanılarak gerçeğe aykırı bir şekilde haber yapıldığını bildiren Çelik, açıklamasında şunları söyledi:

“Sadece ilçemizin değil ülkemizin de umudu olan ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde emin adımlarla iktidara yürüyen partimizin adı kullanılarak gerçeğe aykırı bir şekilde parti aleyhine algı yaratma çabası içeren tüm açıklamaların, beyanların, sosyal medyada yer alan haberlerin dolayısıyla yapılmak istenenin gayet farkındayız. İktidarımızı engellemeye yönelik tüm çabalar beyhudedir. Parti teşkilatımız bu algı oyunlarına karşı şimdi olduğu gibi bugün de yarın da cevaplarında ve açıklamalarında kamuoyuna doğruları söylemekte, kamuoyunu yanıltmamakta ve siyasetçinin de asli görevlerinden olan ‘halka doğruları söylemek’ ilkesinden asla taviz vermeden iktidar yolunda ilkesel bir duruş sergilemektedir.

ASLA KABUL VE TASVİP ETMİYORUZ

Bu bağlamda bir kısım sosyal medya hesaplarından partimizden yaklaşık 6 ay önce istifa etmiş üyemizin karıştığı adli bir olayda hiç ilgisi olmadığı halde kötü niyetle partimizin adının kullanıldığını, partimiz tüzel kişiliğine saldırı niteliğinde haber yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Ayrıca yine olayla ilgisi olmadığı halde görüntülerin bir bölümünde şahsımın eski üyemizle birlikte gösterilerek partimizin ve şahsımın karalanmaya çalışılmasını asla kabul ve tasvip etmiyoruz. Siyaset de dahil olmak üzere hayatın her alanında ‘ahlaklı’ olma ilkesini özümsemiş bir partiyiz. Haber sahibi ile ilgili yasal girişimde bulunulmuştur. Partimiz teşkilatı bu tür karalayıcı ve kişilik haklarımıza saldırı mahiyetindeki tüm eylemlere karşı sosyal medyada yer alan haberler de dahil olmak üzere hukuk önünde her zaman kararlılıkla haklarını sonuna kadar arayacaktır.”

AdminAdmin