YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-10-2019 09:25

Bocce’nin kalbi Kemer’de atıyor

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) tarafından 2. Lig petank, 1. Lig petank, Veteranlar Rafa Türkiye Şampiyonası ile Uluslararası Petank Open Şampiyonası ve bocce milli takım seçmeleri Kemer’de düzenlenecek. Turnuvalar öncesi Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret eden TBBDF Asbaşkanı Faik Kapsız, turnuva hakkında bilgiler verdi.

Bocce’nin kalbi Kemer’de atıyor

Şüheda DAYANTÜRK

TBBDF tarafından, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kemer’de, 21-22 Ekim tarihlerinde 2. Lig petank, 23 Ekim’de 1. Lig petank ile Veteranlar Rafa Türkiye Şampiyonası, 24 Ekim’de bocce milli takım seçmeleri ve 26-28 tarihlerinde de Uluslararası Petank Open Şampiyonası düzenlenecek.

Turnuvalar öncesi Başkan Necati Topaloğlu’nu ziyaret eden TBBDF Asbaşkanı Faik Kapsız, turnuva hakkında bilgiler verdi. Bocce sporuna verdiği desteklerden dolayı Başkan Topaloğlıu’na teşekkür eden Kapsız, Topaloğlu’nu turnuvanın açılışına davet etti.

Topaloğlu’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Belediye olarak her türlü spor organizasyonuna destek vermeye hazırız. Bocce sporuna da desteğimiz tamdır. Neolitik Çağ’a kadar dayanan bocce sporunda, Kemer’imizi temsil eden takımımıza ve tüm sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.