GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2021 15:25   Güncelleme : 08-03-2021 15:25

"Bizleri biz yapan en yüce varlıklarımız”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediye personelinin ve ilçedeki kurumlarda çalışan kadınların gününü kutladı.

Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu, , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilk olarak belediye binasındaki kadın personelin gününü tebrik ederek, karanfil dağıttı. Tüm birimleri tek tek dolaşarak kadın personele karanfil dağıtan Başkan Topaloğlu, daha sonra Kemer Kaymakamlığı, adliye, Kemer Emniyet Müdürlüğü karakolu ve belediye hizmet alanındaki kadınları ziyaret ederek, kadın çalışanların gününü kutladı.

Başkan Necati Topaloğlu, "Hayatın her alanında büyük özveriyle çalışan ve var olan kadınlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizleri biz yapan en yüce varlıklar kadınlardır. Kadın, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu, sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır. Kadın çalışanlarımızla omuz omuza vererek Kemer'e hizmet etmekten büyük gurur duyuyorum. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm emekçi kadınların gününü kutluyorum" diye konuştu.

(Haber Merkezi)