GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-08-2021 17:15   Güncelleme : 27-08-2021 17:15

Bizim Sokak’tan Arazöz

Kemer’in Göynük Mahallesi’nde düzenlenen ‘Bizim Sokak’ toplantısı NG Phaselis Bay Otel’de otelcilerin katılımıyla yapıldı. Toplantıda Göynüklü turizmcilerin yaptığı bağışlarla alınan 12 ton su kapasiteli arazözün anahtarı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na teslim edildi. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğini Göynük Mahallesindeki turizmcilerin gösterdiğine dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Bu arazöz Göynük'te duracak ve Allah göstermesin yangın olduğunda müdahale edecek. Onun dışında da belediyenin işlerinde kullanılacak. Birlik ve beraberliğimiz olduğu müddetçe yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Bunun da en güzel örneği Kemer'deki ve Göynük'teki otelcilerimiz gösterdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bizim Sokak’tan Arazöz

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Göynük Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı ‘Bizim Sokak’ toplantıları kaldığı yerden devam ediyor. Başkan Topaloğlu başkanlığında Göynük Mahallesi'ndeki NG Phaselis Bay Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya gelen turizmciler, turizmde yaşanan sıkıntılar ve genel konular üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, otelcilerin Göynük Mahallesi’nde yangınlara erken müdahale için Kemer ve Yöresi Tanıtım Vakfı'na yapılan bağışlar ile satın alınan arazözün anahtarı da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teslim edildi. 2008 model 12 tonluk su kapasitesi olan arazöz herhangi bir yangın durumunda ilk müdahale için hazır halde bekletilecek.

Arazözü teslim alan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirterek, birlik ve beraberlik olması gerektiğini söyledi.

Birlik ve beraberliğin en güzel örneğini Göynük Mahallesindeki turizmcilerin gösterdiğine dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Her ay toplanarak ‘Bizim Sokak’ diye bir toplantı yapar bölgenin sorunlarını oturup, tartışır ve çözüme ulaştırırdık. Gelenek devam ediyor. Turizmci arkadaşlarımız ellerini çabuk tuttular ve aralarında bir birliktelik yaparak arazöz almışlar. Bu arazöz Göynük'te duracak ve Allah göstermesin yangın olduğunda müdahale edecek. Onun dışında da belediyenin işlerinde kullanılacak. Birlik ve beraberliğimiz olduğu müddetçe yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Bunun da en güzel örneği Kemer'deki ve Göynük'teki otelcilerimiz gösterdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz ise geçen haftalarda Antalya'da ve Türkiye'nin belirli yerlerinde yangınlarla ilgili ciddi sıkıntılar yaşadıklarını hatırlattı. Çıkan yangınlarda erken müdahale olduğunu anladıklarına değinen Yorulmaz, “Erken müdahale çok önemli. Bu süreçte bunu iyice idrak ettik. Biz de Kemerliler Göynük Mahallesine bir arazöz aldık. Bu vesileyle inşallah yangın için kullanmayız ama buna hazırlıklı olmak da gerekiyor. Dolayısıyla bu süreci bu sezonu da böyle geçirip inşallah bir daha hiç böyle yangınlar yaşamadan, hayatımıza devam ederiz. Her şeyi de devletten beklememek gerekiyor” diye konuştu.