EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-12-2021 19:51   Güncelleme : 07-12-2021 19:51

‘Birlikte doğru beslenmeyi öğreniyoruz’

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kemer Anadolu Hastanesi işbirliğiyle obeziteye dikkat çekmek ve çocuklarda obezitenin önüne geçmek amacıyla “Birlikte Doğru Beslenmeyi Öğreniyoruz” projesi başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir’in katılımıyla Beycik İlkokulu’ndan başlanan proje kapsamında minik öğrencilere Anadolu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serhat Bay ve Diyetisyen Hatice Büyükkafes tarafından besinleri tanıma, sağlıklı porsiyon oluşturma, paketli gıda tüketiminin zararları gibi konularda bilgiler verilerek obeziteye dikkat çekildi.

‘Birlikte doğru beslenmeyi öğreniyoruz’

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kemer Anadolu Hastanesi işbirliğiyle ilköğretim çağındaki öğrencilere yönelik “Birlikte Doğru Beslenmeyi Öğreniyoruz” projesi başlatıldı. Obeziteye dikkat çekmek ve çocuklarda obezitenin önüne geçmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir’in katılımıyla Beycik İlkokulu’ndan başlanan proje kapsamında minik öğrencilere Kemer Anadolu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serhat Bay ve Diyetisyen Hatice Büyükkafes tarafından besinleri tanıma, sağlıklı porsiyon oluşturma, paketli gıda tüketiminin zararları gibi konularda bilgiler verilerek obeziteye dikkat çekildi.

Çocukluk döneminde obezitenin önemli bir sağlık sorunu olduğuna dikkat çeken Diyetisyen Hatice Büyükkafes, “Obezite, Dünya Sağlık Örgütünce sağlığı bozacak ölçüde vücutta anormal veya aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanmaktadır. Çocukluk döneminde obezite önemli bir sağlık durumudur ve bu önlenebilir sağlık sorunudur” dedi.

Kemer Anadolu Hastanesi Kurumsal Pazarlama ve Halkla İlişkiler Uzmanı Bilgen Genç ise, proje kapsamında özellikle bağışıklık sistemine biraz daha dikkat çekmek istediklerini belirterek, “Kurumumuz adına önem verdiğimiz bir proje, çünkü çocuklar bizim geleceğimiz. Özellikle bu dönem bağışıklık sistemine biraz daha dikkat çekmek istedik. Program içeriğimiz; besinleri tanıma, sağlıklı porsiyon oluşturma, paketli gıda tüketiminin zararları, çocuklarla birlikte sağlıklı tabak oluşturma vb. konuları eğlenceli bir sunum halinde hazırladık. İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Yusuf Tekdemir’e ve kurum çalışanlarına da bize desteklerinde ötürü çok teşekkür ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Kemer Anadolu Hastanesi olarak burada yaşayan halkımıza katkı olacak tüm projelerde olacağız” diye konuştu.