SPOR
Giriş Tarihi : 17-05-2022 00:09

Bin 800 sporcu Kemer’de kulaç atacak!

"Turkuaz Yüzme Serisi” adıyla, Antalya, Bodrum, Göcek ve Marmaris’te seri halinde düzenlenecek olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı, 19-22 Mayıs tarihlerinde Kemer’de düzenlenecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Kemer ve Kumluca Belediyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek şampiyonada yaklaşık bin 800 sporcu Kemer’in turkuaz sularında kulaç atacak. Bu yıl 15’ncisi düzenlenecek olan şampiyona öncesi Kemer Kaymakamı Yücel Gemici’nin katılımıyla koordinasyon toplantısı yapıldı.

Bin 800 sporcu Kemer’de kulaç atacak!

Şüheda PARTAL

2022 yılında "Turkuaz Yüzme Serisi” adıyla, Antalya, Bodrum, Göcek ve Marmaris’in birbirinden güzel turkuaz sularında seri halinde düzenlenecek olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı, 19-22 Mayıs tarihlerinde Kemer’de gerçekleştirilecek. Yarışlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Antalya Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün işbirliği ve koordinasyonu içerisinde, Kemer ve Kumluca belediyelerinin ev sahipliğinde yapılacak. Tekirova, Phaselis Antik Kenti ve Suluada sularında gerçekleştirilecek şampiyona boyunca, 4 günde 8 ayrı parkurda yaklaşık bin 800 sporcu, dostluk, sportmenlik ve rekabet içerisinde sağlığın, güvenliğin ve niteliğin ön planda olduğu yarışlarda kulaç atacak.

EN KAPSAMLI YÜZME ŞAMPİYONASI

Türkiye’nin değerlerinden biri olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları; yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel, olimpik bir spor branşı olduğuna dair farkındalığı artırmak, bu spora olan sevgiyi aşılamak, yaş gözetmeksizin herkesi bu sporu yapması için teşvik etmek prensiplerini benimsiyor. Dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın ismini verdiği ve markanın Türkiye Temsilcisi Sportive ile birlikte vizyon partnerlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler dikkate alındığında en yüksek katılımlı ve en kapsamlı yüzme şampiyonalarının başında geliyor.

KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Bu yıl 15’ncisi düzenlenecek olan şampiyona öncesi koordinasyon toplantısı yapıldı. Tekirova Mahallesindeki Martı Myra Otelde düzenlenen toplantıya, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, yarış organizatörü Selçuk Demirel ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

‘TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR’

Toplantıda konuşan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, organizasyonun ilk defa Kemer’de yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Şampiyonaların, Kemer bölgesi için büyük önem arz ettiğini dile getiren Kaymakam Gemici, “Kemer ilçemiz bir sahil bölgesi. Yüzme etkinliğinin yapılması turizme büyük katkı sağlayacaktır. Yarışları, turizmi çeşitlendiren ve destekleyen bir unsur olarak değerlendiriyorum. Tüm sporculara başlarılar diliyorum” diye konuştu.

Yarış organizatörü Selçuk Demirel, toplantıda, yarışlar hakkında genel bilgiler vererek güvenlik koordinasyonu hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

AdminAdmin