ANTALYA
Giriş Tarihi : 25-11-2020 14:32   Güncelleme : 25-11-2020 14:32

Bilinçsiz çalışma, mezarları tahrip etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nün Döşemealtı'ndaki bir mezarlıkta yaptığı temizlik ve tadilat çalışmalarında, mezarlar büyük zarar gördü. İş makinesiyle yapılan çalışmalar nedeniyle bazı mezarlar açılırken bazılarının da mezar taşı kırıldı.

Bilinçsiz çalışma, mezarları tahrip etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Döşemealtı'na bağlı Aşağıoba Mahallesi sınırları içinde yer alan mezarlıkta geçtiğimiz günlerde temizlik çalışması başlattı. Karıncalı Mevkiinde bulunan ve bölge yaşayanlarının en az 250 yıllık olduğunu öne sürdüğü ve 'Bıyıklı Mezarlığı' olarak bilinen mezarlıktaki çalışmalarda iş makinesi çalıştırılınca mezarların birçoğu zarar gördü. Kimi mezarlar tamamen yok edilirken kimilerinin de taşları kırıldı. Bölge yaşayanlarının tepkisi üzerine Büyükşehir Belediyesi ekipleri iş makinesini mezarlıktan çıkarmak zorunda kaldı ve elle temizliğe başladı.

'ARKADAŞLAR ÇALILIKLARDAN MEZARLARI FARK EDEMEMİŞ'

Konuyla ilgili açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Erkan Sel, “Evet böyle bir olay yaşandı. Biz o bölgeyi temizleyerek yeniden mezar defin edilebilecek hale getirmek için çalışma başlattık. Ancak bölge makilik orman örtüsüyle kapalı olduğu için arkadaşlar fark edememiş ve böyle bir olay yaşanmış. Bana bölgede eski mezar çıktığı bilgisi gelir gelmez iş makinelerini geri çektim ve elle temizliğe geçtik" diye konuştu.

(DHA)