YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-11-2021 16:39   Güncelleme : 14-11-2021 16:39

‘Bi Hareketine Bakar Hayat’

Kemer’de İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı "Bi Hareketine Bakar Hayat" projesi kapsamında Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Ergel, saat kulesi önünde yapılan trafik uygulamasında sürücülere emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

‘Bi Hareketine Bakar Hayat’

Şüheda PARTAL

Kemer’de, İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı "Bi Hareketine Bakar Hayat" projesi kapsamında saat kulesi önünde Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Ergel’in katıldığı trafik uygulamasında sürücülere emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

Sürücülere emniyet kemerinin önemi konusunda hazırlanan broşürler veren Kaymakam Gemici, vatandaşların trafikteki farkındalıklarının artırılması için çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanlığı’nın ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ isimli projeyi başlattığını söyledi. Emniyet kemerinin ağır yaralanma riskini yüzde 60 oranında, ölüm riskini de yüzde 45 oranında azalttığına dikkat çeken Gemici, “Tüm sürücülerimizi, araçlarına bindikleri anda bir hareket ile emniyet kemerlerini takmaya ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmaya davet ediyorum" dedi.