YAŞAM
Giriş Tarihi : 07-12-2021 19:47   Güncelleme : 07-12-2021 19:47

Beton Fabrikası üretime geçiyor

Kemer Belediyesi’nin yeni yerine taşınan beton santrali üretime geçmeye hazırlanıyor. Kuzdere Mahallesi’ndeki Kemer Sanayi Sitesi yanına taşınan beton santralinde saatte 60 metreküp metreküp beton üretimi ve günlük maksimum bin metrekareye kadar kilitli taş üretimi yapılarak vatandaşlara daha kaliteli, hızlı ve verimli hizmet verilmesi amaçlanıyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Yeni fabrikamızı modern tesisatlar ile donattık. Önceki fabrikadan daha fazla ve daha kolay üretim sağlayacağız. Kemerimize hayırlı olsun” dedi.

Beton Fabrikası üretime geçiyor

Kemer Belediyesi’nin yeni yerine taşınan beton santrali üretime geçmeye hazırlanıyor. Kuzdere Mahallesi’ndeki sanayi sitesi yanındaki yeni yerine taşınan beton santrali ile vatandaşlara daha kaliteli, hızlı ve verimli hizmet verilmesi amaçlanıyor. Yaklaşık 8 bin metrekare alan üzerinde bin 400 metrekarelik bina inşaatının ardından saatte 60 metreküp metreküp beton üretimi ve günlük maksimum bin metrekareye kadar kilitli taş üretimi yapılacak.

Seçim zamanında Kuzdere Mahallesi’nde bulunan mevcut beton santralinin taşınacağını söylediklerini ve söz verdikleri gibi beton santralini yeni yerine taşıdıklarını belirten Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yerleşim yerlerinin içerisinde yer alan beton santralinin gürültüsünden rahatsız olan vatandaşların talebini yerine getirdiklerini ifade etti.

Bu hafta içerisinde beton santralinin tamamen biteceğini belirten Başkan Topaloğlu, “Yeni fabrikamızı modern tesisatlar ile donattık. Önceki fabrikadan daha fazla ve daha kolay üretim sağlayacağız. Kemerimize hayırlı olsun” dedi.

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürü Baki Yalın ise Kuzdere Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların yoğun talebini Başkan Topaloğlu öncülüğünde giderdiklerini söyledi.

Söz konusu alandaki trafik yükünü azaltmak, çevreye verilen gürültüyü azaltmak mahiyetinde bir çalışma yürütüldüğünü aktaran Yalın, “Bu çalışmayı da layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Kemerlilere daha hızlı daha kaliteli daha yerinde bir hizmet verebilmek için bu tesisi Kemer’e kazandırdık. Tüm Kemerlilere hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)