GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-06-2020 14:12   Güncelleme : 21-06-2020 14:12

Belirsizlik sürüyor!

2018 yılında işletmeci firmadan geri alınarak tekrar Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne geçen Kındılçeşme Kamp ve Günübirlik Kullanım Alanı’nda belirsizlik sürüyor. AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, şubat ayında gazetemizi ziyaret etmiş ve Kındılçeşme’nin yaz sezonunda bir bölümü halka açılacağını söylemişti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ise Kındılçeşme’de doğası katledilerek kaçak bir şekilde yapılan yapıların imar affından yararlanılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan tescil edilmesini istemişti. Kemer’de yeni otel alanlarına tepki gösterilirken özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka açılması yönünde talimatlarına rağmen kaderine terk edilen alanda hiçbir işlemin yapılmaması merak konusu oldu.

Belirsizlik sürüyor!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Gözcü Gazetesi olarak Kındılçeşme Kamp ve Günübirlik Kullanım Alanı’nın neden hala halka açılmadığını sorgulamaya devam ediyoruz. Kamuoyu adına ilk günden bugüne konunun ısrarla takipçisi olan Kemer Gözcü Gazetesi, davaların kazanılmasının ardından sayısız habere imza atmış, “Ha bugün ha yarın” derken bu alanın halka açılması bir türlü sağlanamamıştı!

2018 yılında işletmeci firmadan geri alınan alanın Kemer Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ya da Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından işletilerek halka açılması bekleniyordu. Ancak aradan geçen 2 yıllık süre zarfında alanın hala açılmaması vatandaşların tepkisine yol açıyor.

KAÇAKLAR RESMİYET KAZANDI

Rantın büyük olduğu Kemer’de, Ralli Alanı, Tekirova, Çamyuva ve Göynük’te sahile yakın arazilerde imar değişikliği yapılarak ‘Otel Alanı’na çevrilmesine tepki gösterilirken Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden beklenmedik bir hareket gelmişti. Kındılçeşme Kamp ve Günübirlik Kullanım Alanı’nda doğası katledilerek kaçak bir şekilde yapılan tesisler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından imar affından yararlanarak resmiyet kazandırılmıştı.

MİNTA, YAZ SEZONUNDA AÇILACAK DEMİŞTİ

Şubat ayında gazetemizi ziyaret eden AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kındılçeşme Günübirlik Kamp Alanı ile ilgili bilgi vermişti. Minta, “Bölgemizde uzun yıllar kiracısı ve Milli Parklar arasındaki uyumsuzluk nedeniyle bir türlü halka açılmayan Kındılçeşme’nin tekrar halka açılması için başta Antalya İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş, Antalya Milletvekillerimiz Mustafa Köse, Atay Uslu, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Senanur Çelik, partimizin merkez karar yönetim kurulu üyesi Gökçen Özdoğan Enç ve Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu Kındılçeşme ile alakalı ciddi destekler vermişlerdir. Bu konuyla ilgili Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve katkılarıyla ilçemizde sorun haline gelen bu alanla alakalı son nokta koyuldu. Halka açılması konusunda gerekli gerekli talimatlar ve yazışmalar yapılmıştır. Önümüzdeki yaz sezonunda bir bölümü halka açılacak. Bu bilgiyi Kemer Gözcü Gazetesi’nin yıllarca yapmış olduğu mücadelesinden dolayı sizinle paylaşmak istedim. Kemer’imize hayırlı uğurlu olsun” demişti.

Kemer’de yeni otel alanlarına tepki gösterilirken özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka açılması yönünde talimatlarına rağmen kaderine terk edilen alanda hiçbir işlemin yapılmaması merak konusu oldu.