GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 15-09-2020 15:32   Güncelleme : 15-09-2020 15:32

Belediyeden turistlere maske

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ilçeye gelen yerli ve yabancı misafirlerin maske kuralına uymalarını teşvik etmek ve dikkat çekmek amacıyla maske dağıttı.

Belediyeden turistlere maske

Türkiye’de maske takmanın zorunlu olmasından dolayı farkındalık oluşturmak amacıyla Kemer caddelerinde maske dağıtan Belediye Başkanı Topaloğlu, maske takmanın önemine dikkat çekti. Kemer’e gelen yerli ve yabancı misafirlerin de maske kuralına uymalarını teşvik etmek amacıyla maske dağıtan Başkan Topaloğlu, kurallara uyanlara da teşekkür etti.

Başkan Topaloğlu, belediye olarak maske dağıtımına aralıksız devam ettiklerini belirterek, “Kovid-19 ile yaşamaya alışmak zorundayız. Sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Belediye personelimiz günlük yaklaşık 4 bin maske dikiyor. Pazar girişlerinde maskelerimizi halka ulaştırıyoruz. Sokakta gezen vatandaşlara ve yabancı misafirlerimize de dağıtıyoruz. Farkındalık yaratmak istedik” diye konuştu.

Kemer’in turistik bir ilçe olduğunu da hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Otellerin yüzde 90’ı açık ve doluluk oranı yüzde 60 civarında. Kemer sokaklarında maske dağıtarak turistlere maske takmanın önemini hatırlatıyoruz. İlçemize gelen misafirlere Türkiye’nin bu işe ne kadar önem verdiğini anlatıyoruz. Herkesin kurallara uymasını rica ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ukrayna ve Rusya’dan gelen misafirler de Kemer Belediyesinin koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında maske dağıtmasından dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)