YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-07-2021 19:20   Güncelleme : 23-07-2021 19:20

Belediyeden Kuzdere’ye ilk park

Kemer’de yıllardır yapılamayan hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Kemer Belediyesi, ilçenin en fazla nüfusuna sahip mahallelerinden olan Kuzdere Mahallesi’nde ilk park yapımına başladı. 3225 metrekarelik alana yapılacak olan parkın içerisinde yeşil alanlar, yürüyüş yolları, oyun grupları, spor aletleri ve peyzaj çalışmaları ile aydınlatmalar olacak. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Şu anda elektrik ve kanalizasyon çalışmalarının ardından bölgede yol yapım çalışmalarımız başladı. En kısa sürede parkımızı tamamlayarak Kuzdere halkımıza bir hizmet daha kazandırmış olacağız ve mahalle sakinleri ilk parklarına kavuşmuş olacak” dedi.

Belediyeden Kuzdere’ye ilk park

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle halkın park talebini yerine getiriyor. Mahalle sakinlerinin ailesiyle vakitlerini geçirebileceği bir parkın olmayışını belediye yetkililerine iletmesinin ardından belediye ekipleri hızla park yapım çalışmalarına başladı. Kuzdere Mahallesinde 3225 metrekare alan içerisinde yapılacak olan parkın içerisinde yeşil alanlar, yürüyüş yolları, oyun grupları, spor aletleri ve peyzaj çalışmaları ile aydınlatmalar olacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından mahalle sakinleri ilk defa bir parka kavuşmuş olacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Kuzdere Mahallemizde şu ana kadar hiç park yapılmadı. Mahalle halkı bu konudan oldukça rahatsızdı. Taleplerini hemen yerine getirmek istedik ve çalışmalara başladık. Şu anda elektrik ve kanalizasyon çalışmalarının ardından bölgede yol yapım çalışmalarımız başladı. En kısa sürede parkımızı tamamlayarak Kuzdere halkımıza bir hizmet daha kazandırmış olacağız ve mahalle sakinleri ilk parklarına kavuşmuş olacak. Kemer Belediyesi olarak halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Kemer halkı bize güvenmeye devam etsin” diye konuştu.

DENİZE BAĞLANAN YOLLAR AÇILIYOR

Öte yandan Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Beldibi Mahallesinde denize bağlanan yolların açılmasını sağlıyor. Belediye ekipleri, Beldibi Mahallesi 113/8 ve 113/9 parsellerinde bulunan konaklama tesislerinin arasında kalan denize bağlanan yolları açma çalışması yaptı. Turizme katkı sağlamak ve ilçeye gelen çok sayıda yerli ve yabancı misafirler ile vatandaşların denize daha kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında yollar açılarak üst yapı ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Beldibi Mahallemizde halkımızın ve ilçemizde ağırladığımız misafirlerin denize ulaşmasını kolaylaştırıyoruz. Bu kapsamda otellerin arasında kalan yerlerdeki yollarımızı açarak aydınlatmalarını yapıyoruz ve üst yapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Turizme katkı sağlamak için belediye olarak her zaman üzerimize düşeni yapıyoruz. Kemer halkına yapacağımız hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz.” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın ise belediye ekiplerinin 7/24 sahada aktif olarak çalıştığını belirterek, Kemer halkına en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını kaydetti.