TURİZM
Giriş Tarihi : 20-06-2022 00:35   Güncelleme : 20-06-2022 00:37

Beldibi’nin 5 yıldızlı halk plajları açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çamyuva’nın ardından Kemer’in Beldibi Mahallesi’ne kazandırdığı Atatürk Parkı ve Halk Plajı (Bahçecik) ile Çifteçeşmeler Halk Plajı düzenlenen törenle açıldı. Açılan ücretsiz plajlar sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Antalya’da işletilen ücretsiz halk plajı sayısı 3’ü Kemer’de olmak üzere 6 oldu. Restoran, yemek terasları, ibadethane, çok amaçlı spor tesisleri ile engelliler için denize erişim rampası ve engelli şezlonglarının bulduğu plajda insansız cankurtaran aracı da buluyor. Açılışa katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Özellikle alt gelir grubundaki vatandaşlarımız için 5 yıldızlı tatil amaçladık. Hayata geçirdiğimiz bu projeler vatandaşımızdan da memnuniyet kazanmış durumda. Dolayısıyla biz bu durumu da göz önüne alarak her yıl ücretsiz halk plajlarımızın sayılarını arttırıyoruz. Yine Kemer’de en az 1 olmak üzere 2 tane daha yeni halk plajlarını da hizmete açacağız” dedi.

Beldibi’nin 5 yıldızlı halk plajları açıldı

Ahmet Duran YENİGÜN-Şüheda PARTAL

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan Kemer’in Beldibi Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı ve Halk Plajı (Bahçecik) ve Çifteçeşmeler Halk Plajı düzenlenen törenle açıldı. Törene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, İl Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Bal, Meclis üyeleri Hakan Tuncer, Ramazan Kar ve Semih Özdemir, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, MHP Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Kara, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz ile çok sayıda turizmci ve vatandaş katıldı.

‘HALK PLAJLARIMIZIN SAYISINI 10’A YÜKSELTTİK’

Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2019'dan bu yana ücretsiz halk plajları projesinin 10'uncusunu açtıklarını söyledi. Bakanlık olarak işletmelerini üstlendikleri plajların turizm açısından insanların 5 yıldızlı tatil yapabilmesi için önemli eserler olduğuna dikkat çeken Alpaslan, “Özellikle alt gelir grubundaki vatandaşlarımız için 5 yıldızlı tatil amaçladık. Hayata geçirdiğimiz bu projeler vatandaşımızdan da çok güçlü bir memnuniyet kazanmış durumda. Dolayısıyla biz bu durumu da göz önüne alarak her yıl ücretsiz halk plajlarımızın sayılarını arttırıyoruz. 2019 yılında Bodrum’da ve Çeşme’de açmış olduğumuz 2 halk plajından sonra 2020-2021’deki açtığımız plajlar ve bu sene Kemer İlçemizde ilave 2 tane olmak üzere bir tane de Lara’da olmak üzere 3 yeni halk plajını daha hayata geçirerek halk plajlarımızın sayısını 10’a yükselttik” diye konuştu.

KEMER’E 2 YENİ HALK PLAJI DAHA

Geçen yıl Çamyuva'da güzel bir tesis hayata geçirdiklerini belirten Alpaslan, “Yine Kemer ilçemizde en az bir tane olmak üzere belki 2 tane daha yeni halk plajlarını da hizmete açacağız. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu gelişmeler sonunda artık sadece Akdeniz ve Ege’de değil Karadeniz’de, Marmara’da hatta iç göllerde bile bu tür talepler var. Dolayısıyla bizde bu talepler çerçevesinde bütçe imkanlarımızı da dikkate alarak halk plajlarımızın sayısını her geçen yıl arttıracağız” dedi.

‘ÜST DÜZEYDE KAMU HİZMETİ’

Denize cephesi olmayan otellerin de buradaki hizmetlerden faydalanabileceğini kaydeden Alpaslan, “Sevindirici bereketli bir sezonu yaşamaktayız. Yıl sonu itibariyle de ülkemize 35 milyar dolar en az turizm gelirini elde etmiş olacağız. Bu amaçla bu hedefle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Denize cephesi olmayan turizm tesisleri de müşterilerinin burada nitelikli hizmeti alabilmelerini de imkan sağlamaktayız. Özellikle Serik ve Manavgat ilçemizdeki tesislerimizde bunları görmekteyiz. Dolayısıyla bu halk plajları çalışmalarımız halkımızın üstün beğenisini kazanmış ve çok üst düzeyde kamu hizmeti sağlıyor” şeklinde konuştu.

İNSANSIZ CANKURTARAN ARACI

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, konuşmasının ardından Kaymakam Gemici, İl Başkanı Taş ve beraberindekiler açılış kurdelesini keserek plajın mavi bayrağını göndere çekti. Alpaslan ve beraberindekiler daha sonra plajı gezdi. Plajda yer alacak insansız cankurtaran aracı 'Fasty' isimli robotu da inceleyen Alpaslan, firma yetiklerinden bilgi aldı. Alpaslan, plaja gelen yabancı turistlerle de bir süre sohbet etti.

MİNTA: BELDİBİ’NE ÇOK YAKIŞTI

Açılışın ardından gazetemize açıklamada bulunan AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Bugün Kemer için çok mutlu günlerimizden birini yaşıyoruz. Geçen yıl Çamyuva’da günübirlik tesisimizin bir tanesini açmıştık, bu yılda yine aynı kalite ve güzellikte Beldibi’nde 2 tane tesisimizin açılışını yaptık. Gerçekten Kemerimize Beldibi’ne çok yakıştı. Bundan sonra Sayın bakan yardımcımızın söylediği gibi seneye de 1 veya 2 tane tesisin daha Kemer’de açılışını inşallah hep beraber yapacağız” diye konuştu.

ANTALYA'NIN 6'NCI PLAJI

Açılışı gerçekleştirilen Atatürk Parkı ve Halk Plajı (Bahçecik) ile Çifteçeşmeler Halk Plajı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletilen Türkiye'nin 10'uncu, Antalya'nın ise 6'ncı ücretsiz halk plajı oldu. Restoran, yemek terasları, kır düğünü ve ibadethane imkanı sunulan plajlarda, engelliler için denize erişim rampası ve engelli şezlongları buluyor. Çok amaçlı spor tesisleri de bulunan plajların yürüyüş yollarında ise bölgeye özgü narenciye ağaçları kullanıldı.

AdminAdmin