ANTALYA
Giriş Tarihi : 30-04-2022 00:01

‘Bayramınız kemerli olsun’

Vali Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ kampanyası kapsamında Aspendos Bulvarı’nda sürücülere emniyet kemeri takılmasının faydaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

‘Bayramınız kemerli olsun’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önderliğinde 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ projesi kapsamında Antalya Aspendos Bulvarı’nda Trafik Kontrol Uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamaya Vali Ersin Yazıcı, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ile çok sayıda jandarma ve emniyet personeli katıldı.

Ramazan Bayramı’nın yaklaştığını ve Antalya başta olmak üzere tüm ülkede trafik yoğunluğunun yaşanacağına vurgu yapan Vali Yazıcı; “Bugün 81 ilimizde olduğu gibi İçişleri Bakanlığımızın kampanyası olan ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ sloganıyla sürücülerimize, hayatlarının nasıl kurtulacağını anlattık, sürücülerimizi bilinçlendirdik. Durdurduğumuz yerli ve yabancı hemen hemen her sürücünün emniyet kemeri takılıydı, bu durum bizi çok mutlu etti.” dedi.

ŞEHRİMİZE GELEN MİSAFİRLERİMİZİN TRAFİK KURALLARINA UYMALARINI İSTİYORUZ

Emniyet kemerinin ağır yaralanma riskini yüzde 60 oranında, ölüm riskini %45 oranında azalttığına vurgu yapan Vali Yazıcı; “Biz Ramazan Bayramı’nda kimsenin burnunun bile kanamamasını istiyoruz. Bu yüzden İçişleri Bakanlığımız ve tüm emniyet güçlerimiz teyakkuzda olacak. Vatandaşlarımızın güvenliği ve sağlıkları için trafik kurallarına uymalarını istiyoruz. Biz herhangi bir kaza yaşanmaması için trafik denetimleri ve burada yaptığımız gibi farkındalık oluşturarak insanlara duyurmaya çalışıyoruz. Antalya’mıza dışarıdan çok fazla misafirimiz geliyor. Şehrimize gelen misafirlere seslenmek istiyorum. Antalyalı hemşerilerimiz trafik kurallarına uyuyor. Dışarıdan gelen misafirlerimiz de başımızın tacıdır. Şehrimize geldiklerinde lütfen trafik kurallarına uysunlar. Burada deniz, kum, güneş ve her türlü güzellik var. Bu güzellikleri görmeye gelenler üzülmeden ve kimseyi üzmeden şehrimizden ayrılsınlar istiyoruz. Bu sene ki mottomuz ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ olarak belirlendi. İnşallah canların yanmadığı kimsenin üzülmediği güzel bir bayram geçiririz. Sizler aracılığıyla Antalyalı hemşerilerimizin, ülkemizin ve tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Kampanya kapsamında çocukları da unutmayan Vali Ersin Yazıcı, trafikte anne ya da babalarının hata yapması durumunda onları uyarmak için çocuklara kırmızı düdük dağıttı. (Haber Merkezi)

AdminAdmin