SİYASET
Giriş Tarihi : 14-04-2021 12:21   Güncelleme : 14-04-2021 12:21

Bayar: Kararı hayret ve üzüntüyle öğrendim

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla CHP Antalya İl Başkanlığı görğevinden alınan Nusrret Bayar, kararı hayret ve üzüntüyle öğrendiğini söyledi.

Bayar: Kararı hayret ve üzüntüyle öğrendim

Nusret Bayar, CHP MYK tarafından dün görevden alınmasının ardından yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında, yıllardır emeğin, hukukun ve halkın savunucusu olduğuna inanarak, özveriyle hizmet ettiği partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nun hakkında aldığı kararı hayret ve üzüntüyle öğrendiğini aktaran Bayar, şunları kaydetti:

"1987’den bu yana çeşitli kademelerde hizmet ettiğim CHP’ye 9 Şubat 2020 tarihinde yapılan il kongremizde örgütümün desteği ile Antalya İl Başkanı seçildim. O günden bu yana İl Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım ve tüm ilçe başkanlarımızla tam bir uyum, görüş ve kader birliği içinde çalıştık. Görev sürem boyunca emeğin hakkını, halkın hukukunu ve demokrasiyi savunmak yolunda birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma içten teşekkür ederim. Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir yazılı ya da sözlü uyarı almadan, hiçbir olayla ilgili sorgulanmadan ve hiçbir iddia ile ilgili savunmam alınmadan 'parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma ilkelerine aykırı hareket ettiğim' gerekçesiyle görevden alınmam, anlamak ve açıklamakta güçlük çektiğim büyük bir haksızlıktır. Ülkede yurttaşların hak ve hukukunu korumak için yola çıkan CHP’nin, önce kendi içinde hukuku işletmesini beklemek en doğal hakkımız ve samimiyetin gereğidir. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, birtakım çevrelerin haksız, hukuksuz beklentileri doğrultusunda almış olduğu bu karar parti kamuoyunun vicdanını zedelemiştir. Ancak karar ne yönde olursa olsun, parti içinde de ülke düzeyinde de emeği, insan haklarını, adaleti, hukuku ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğim. Hukuk, her yerde ve herkes için hukuk."

(DHA)