GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-07-2021 16:01   Güncelleme : 05-07-2021 16:01

Batıhan, TUROYD İl Başkanı oldu!

Türk Turizminde etkili pozisyonlarda görev yapan 2 bin kişi üzerinde aktif üyesi olan Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) 3. Olağan Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleştirdi. Ali Can Aksu’nun yeniden Genel Başkan seçildiği genel kurulda Kemer’de bulunan Meder Resort Otel Genel Müdürü Murat Batıhan da TUROYD Antalya İl Başkanı oldu.

Batıhan, TUROYD İl Başkanı oldu!

Şüheda PARTAL

TUROYD Turizm Otel Yöneticileri Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu Radisson Blu Hotel & Spa İstanbul Tuzla Otelde gerçekleştirdi. 2021-2023 dönemi Yönetim ve Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin seçiminin yapıldığı genel kurulda Ali Can Aksu, oy birliğiyle tekrar genel başkan seçildi. Aksu, genel kurulda yaptığı konuşmasında, “Hayata anlam katan her eylemin içinde profesyonel anlayışımızla Türk Turizminin gelişimine katkıda bulunmaya, sektöre yön vermeye ve olmazsa olmazımız Otelcilik Meslek Yasası’nın çıkarılması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

TUROYD, yeni dönemde teşkilat alt yapısını güçlendirerek 9 Bölge Yürütme Kurulu Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri ile 87 İl ve İlçe Başkanı ve 18 ülke Başkanı atamalarını yaparak, Hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada etkinliğini arttırdı. Ayrıca TUROYD ve Üniversiteler işbirliği ile 24 Üyeden oluşan Akademisyenler Kurulu da oluşturuldu.

Kemer’de bulunan Meder Resort Otel Genel Müdürü Murat Batıhan da TUROYD Antalya İl Başkanı olurken, Batı Akdeniz BYK Başkanı Metin Peltek, Doğu Akdeniz BYK Başkanı ise Can Akşit oldu.