TURİZM
Giriş Tarihi : 18-07-2020 05:43   Güncelleme : 18-07-2020 05:43

Başkan Topaloğlu’ndan seyahat acentelerine ziyaret

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye’nin en önemli seyahat acentelerini ziyaret etti. Turizm sektöründe yaşanan son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunan Topaloğlu, turizm sektörünün bu yıl çok umutlu olduğunu belirterek, belediye olarak da üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ve Kemer’e katkı sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu’ndan seyahat acentelerine ziyaret

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, büyük seyahat acentelerle görüşmelerde bulundu. Topaloğlu’na, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Genel Sekreteri Mehmet Akbaba, Kemer Esnaf Ve Sanatkaralar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Tıraş eşlik etti.

İlk olarak Odeon Turizm A.Ş Genel Müdürü Ozan Somaklar’ı ziyaret eden Topaloğlu ve beraberindeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, turizm sektöründe yaşanan son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan Topaloğlu, turizm sektörünün bu yıl çok umutlu olduğunu belirterek, belediye olarak da üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ve Kemer’e katkı sağlamak için çalıştıklarını söyledi. Başkan Topaloğlu, pandemi sürecinin Türkiye’de olduğu gibi Kemer’de de büyük sıkıntıları doğurduğuna değinerek, “Kemer turizm anlamında çok önemli bir yer. Biz Kemer’de turizmi daha da hareketlendirmek ve çeşitlendirmek için projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu süreçte Almanya kapıları açarsa arkasında diğer Avrupa ülkeleri de açacaktır diye umut ediyoruz. Kilit isim burada Almanya” dedi.

Daha sonra Anex Tur şirket ortaklarından Hasan Güneysu’yu ziyaret eden Topaloğlu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, turizmde yaşanan gelişmeler hakkında görüşlerini bildirerek, Kemer’deki turizmi canlandırmak amacıyla yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Topaloğlu, daha sonra Pegas Tur Genel Müdür Yardımcısı Kerem Çankaya, Tui Tur Genel Müdür Yardımcısı Murat Turgut, Corendon şirket sahibi Yıldıray Karayel, RTS Tur Akdeniz Bölge Sorumlusu Engin Süzer ve Jolly Tur Akdeniz Bölge Sorumlusu Yavuz Öztürk’ü de ziyaret ederek, sektörde yaşanan son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Corendon şirketi sahibi Karayel, ziyarette yaptığı konuşmasında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Almanya ziyareti ile umutlandıklarını belirterek, “15 Temmuz’da Avrupa liste açıklayacak. Bu listede Türkiye hava sahasının da açılacağını umut ediyoruz. Kemer çok ayrıcalıklı bir bölge. Kemer’de sezonun uzaması bizim için de çok önemli. Bisiklet turizmi üzerine yapılan projeler çok önemli. Kemer’de turizmi kış aylarında da devam ettirmek gerekiyor. Bunun için yaptığınız projeleri takip ediyorum ve takdir ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Topaloğlu, ziyaretleri kapsamında kendisine eşlik eden sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür etti.