YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-12-2021 20:00   Güncelleme : 22-12-2021 20:00

Başkan Topaloğlu’na servis teşekkürü

Kemer Belediyesi, yaptığı ihale sonrası C plakalı araçlarla Kemer’de lisede okuyan bin 365 öğrenciyi ücretsiz taşıyarak, öğrencilerin ev ve okullarına rahatlıkla gitmelerine olanak sağlıyor. Ücretsiz servis imkanından yararlanan veliler ve öğrenciler, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ederken, Topaloğlu, öğrencilere her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Ücretsiz servilerimizi gelecek yıllarda da devam ettireceğiz” dedi.

Başkan Topaloğlu’na servis teşekkürü

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs imkanı ve üniversite okuyanlara 500 lira eğitim yardımı imkanı sağlayan Kemer Belediyesi, lise öğrencilerinin de ücretsiz taşınmasını gerçekleştiriyor. Kemer Belediyesi, yaptığı ihale sonrası C plakalı araçlarla Kemer’de lisede okuyan bin 365 öğrenciyi ücretsiz taşıyarak, öğrencilerin ev ve okullarına rahatlıkla gitmelerine olanak sağlıyor.

‘GELECEK YILLARDA DA DEVAM ETTİRECEĞİZ’

Eğitime her alanda destek vermeye devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, öğrencilere her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Topaloğlu, 3 yıldır ihale yaparak kiraladıkları 64 adet C plakalı araçla lise öğrencilerinin ücretsiz taşınmasını sağladıklarına dikkat çekerek, “ Ücretsiz servislerimiz öğrencilerimizi evlerinden alıp okullarına, okullarından alıp evlerine bırakıyorlar. Veliler mutlu, öğrenciler mutlu, emekli öğretmen olarak ben de mutluyum. Ücretsiz servilerimizi gelecek yıllarda da devam ettireceğiz. Eğitim varsa, gelecek var” dedi.

Topaloğlu, çocukların Kemer Belediyesine emanet olduğunun altını çizerek, “Biz ihalemizi yapıyoruz. Yüklenici firma öğrencilerimizi taşıyor. Paralarını Kemer Belediyesi olarak biz ödüyoruz. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim alması için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

‘GÜVEN İÇİNDE GİDİP GELİYORLAR’

Çocuğu ücretsiz servis imkanından yararlanan Kamile Yavuzer, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eğitime yaptığı hizmetlerden oldukça memnun olduğunu söyledi. Çocuğunun servisle okula gidip gelmesinden dolayı mutlu olduğunu anlatan Yavuzer, “Aklım çocuğumda kalmıyor. Başkanımız sayesinde güven içinde servisle gidip geliyor. Belediyenin öğrencilere olan hizmetleri çok iyi.” diye konuştu.

Gülşen Arkız da Göynük’te lise 3’e giden kızı olduğunu ve ücretsiz servis imkanından yararlandığını dile getirdi. Kızının ilk başta Göynük’te kazandığı liseye nasıl gidip geleceğini düşündüğünü aktaran Arkız, “Çok şükür başkanımız ücretsiz servis imkanı sağladı. Bu düşüncemizden kurtulduk. Zaten maddi imkanımız da yoktu. Başkanımızdan Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Üç çocuk annesi Seval Yarcan da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun başkanlığa ilk seçildiği zaman mutlu olduklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Çocuğum önce ücretsiz kırtasiye malzemelerinden yararlandı. Diğer çocuğum belediyenin yaptığı ücretsiz kurstan yararlanıyor. Öteki çocuğum ise liseye gidiyor. O da servis imkanından yararlanıyor. Başkanımızdan çok memnunuz. Maddi açıdan bize çok destek oldu.”

‘ÖĞRENCİLER İÇİNDE ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA’

Öğrencileri taşıyan servis şoförü Hüseyin Şen ise ücretsiz servis olayının çok güzel bir hizmet olduğunu belirterek, “Başkanımızın öğrencilere yönelik hizmetleri güzel. Kendisini tebrik ediyoruz. Paralarımızı da zamanında alıyoruz. Öğrenciler ve servisçiler adına kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Lise öğrencisi Onur Altan Zengin Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun kendilerine sağladığı ücretsiz servis imkanından dolayı teşekkür etti. Lise öğrencisi Asker Mehmet de eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti. Öğrencilerden İbrahim Güler ise Başkan Topaloğlu’nun öğrencilere her zaman değer verdiğini dile getirerek, “İlçe genelindeki lise öğrencilerine ücretsiz servis imkanı sağladığı için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Servis imkanı olmayan öğrenciler içinde çok güzel bir uygulama oldu.” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)