YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-08-2021 21:02   Güncelleme : 05-08-2021 21:02

Başkan Topaloğlu turizmcilerle buluştu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizmciler ile bir araya gelerek, son dönem yaşanan yangınlar ve bölgede olası bir yangın tehlikesine karşı alınabilecek tedbirler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Başkan Topaloğlu, Kemer için doğanın büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, doğayı geleceğe taşımak adına üzerlerine düşecek ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu turizmcilerle buluştu

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizmciler ile bir araya gelerek, son dönem yaşanan yangınlar ve bölgede olası bir yangın tehlikesine karşı alınabilecek tedbirler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya, Kemer Turisik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) Yönetim Kurulu Üyesi Club Boran Mare Beach Otel sahibi Aziz Diçer, KETAV Yönetim Kurulu Üyesi Barut Kemer Hotel Genel Müdürü Asım Burak Kıpçak, KETAV ve KETOB Yönetim Kurulu Üyesi Paloma Hotel Genel Müdürü Ayhan Çakıcı, KETOB Genel Sekreteri Ayşegül Uçar, Turizmci Tayyar Gül ve gazeteciler katıldı. KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz rahatsız olduğu için toplantıya katılmazken, canlı yayın ile toplantıya bağlandı.

Toplantıda bölgede alınacak önlemler ve Kemer Belediyesi ile turizmcilerin bu önlemlere yönelik katkıları konuşuldu. Turizmciler bölgede herhangi bir yangın olayının yaşanmaması adına üzerlerine düşecek her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtirken, Kemer Belediyesi ile koordineli çalışmalara devam edeceklerini söylediler.

Başkan Topaloğlu ise yaptığı açıklamasında, Kemer için doğanın büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, doğayı geleceğe taşımak adına üzerlerine düşecek ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

MUHTARLARA YANGIN TÜPÜ

Öte yandan Kemer Belediyesi bölgede oluşabilecek orman yangınlarına karşı mücadelesini sürdürüyor. Başkan Topaloğlu bu konuda Kemer’deki muhtarlar ile bir araya geldi. Kemer Belediyesi toplantı salonunda muhtarlarla bir araya gelen Topaloğlu, toplantı sonrasında tüm mahallelerde önlem alınması amacıyla muhtarlara 10’ar adet yangın tüpü dağıtıldı. Başkan Topaloğlu mahalle muhtarları ile koordineli bir şekilde hareket ettiklerini ifade ederek bu konudaki mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.