YAŞAM
Giriş Tarihi : 29-11-2022 01:39

Başkan Topaloğlu çalışmaları inceledi

Kemer’in Göynük, Kuzdere ve Merkez mahallelerindeki alt ve üstyapı çalışmalarını inceleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, özellikle Çamyuva’da su taşkınlarının yaşandığı derelerde ve su kanallarında temizlik çalışmalarını tamamladıklarını, su baskını yaşanabilecek yerlerde de çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek, “Mahallemizdeki altyapı çalışmalarını da en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Kış aylarında huzurlu kent politikamıza uygun şekilde çalışamaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Topaloğlu çalışmaları inceledi

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Göynük, Kuzdere ve Merkez mahallelerindeki alt ve üstyapı çalışmalarını inceledi. İncelemeler sırasında Belediye Başkanı Topaloğlu’na Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın eşlik etti. Göynük ve Merkez Mahallesi Ahmet Çavuş Caddesinde yapılan kilitli taş ve kaldırım çalışmalarını denetleyen Başkan Topaloğlu, başkan yardımcıları Gül ve Yalın’dan bilgiler aldı.

ASAT İLE ORTAK ÇALIŞMA

Kemer Belediyesi ile ASAT Genel Müdürlüğü, Kuzdere Mahallesi 1. Cadde’de altyapı çalışmaları yürütüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Topaloğlu’na Kuzdere mahalle muhtarı Serkan Günay da eşlik etti. Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kuzdere Mahallesi’nde ASAT ile ortak bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Kemer’de altyapı çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Kuzdere mahallemizdeki 1. caddede önceliğimizi yapı yoğunluğu olan noktalara verdik. Mahallemizdeki altyapı çalışmalarını en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Göynük ve Merkez mahallelerinde de kilitli taş ve kaldırım çalışmalarına devam ettiklerine dikkat çeken Topaloğlu, söz konusu mahallelerde devam eden çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını sözlerine ekledi.

DERELERDE TEMİZLİK

Öte yandan Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış aylarına hazırlık çalışmaları kapsamında Çamyuva, Göynük, Kiriş ve Beldibi mahallelerinde bulunan su kanalları ve derelerde temizlik çalışmaları yapıyor. İş makineleriyle dere içindeki çalı, ağaç dalları ve atıkları temizleyen belediye ekipleri, Merkez Mahallesi 143. sokakta da yol yapım çalışmaları kapsamında kilitli taş kaplama işlemlerini tamamladı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, özellikle Çamyuva’da su taşkınlarının yaşandığı derelerde ve su kanallarında temizlik çalışmalarını tamamladıklarını, su baskını yaşanabilecek yerlerde de çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın kış aylarında sel ya da su baskını tehdidiyle karşı karşıya gelerek tedirginlik yaşamaması adına tüm ekiplerimizi seferber ettik. Kış aylarında huzurlu kent politikamıza uygun şekilde çalışamaya devam edeceğiz” dedi.

AdminAdmin