YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-06-2020 16:16   Güncelleme : 05-06-2020 16:16

Başkan Topaloğlu, Beldibi halkıyla buluştu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer'in en güzel yerlerinden olan Beldibi Mahallesinin 40 yıllık imar sorununu çözmesinin ardından mahalle halkıyla bir araya geldi.

Başkan Topaloğlu, Beldibi halkıyla buluştu

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Beldibi halkıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Topaloğlu, vatandaşlara bundan sonraki süreçte neler yapılacağı hakkında bilgiler verdi. Belediye başkan yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal'ın da katıldığı toplantıda, Beldibi halkı askıya çıkan imar planı ile ilgili sorularını yöneltti.
Başkan Topaloğlu, 40 yıldır çözülemeyen imar planı sorununu çok sıkı bir çalışmanın ardından çözdükleri için mutlu olduklarını söyledi. İmar olmadığı için Beldibi'nin yıllardır hizmet alamadığına dikkati çeken Topaloğlu, "Bundan sonraki süreçte imar planları 1 ay askıda kalacak. İtirazlar olursa belediyemiz aracılığıyla gerekli mercilere gönderilecek. İtirazların tamamlanmasının ardından 18 uygulamasına gidilecek. Bundan sonra Beldibi halkı hak ettiği hizmeti almaya başlayacaktır. Beldibi kara talihinden kurtulacak ve en kısa sürede çalışmalara başlayacağız" dedi.
Toplantı sonrası konuşan Beldibi sakinlerinden Bülent Çimenli, imar sorununun çözümü için çok uğraşan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi. İmar planları ile ilgili daha önce de çalışmaların yapıldığını bildiğini ancak bugüne kısmet olduğunu ifade eden Çimenli, "Beldibi artık yeni bir moral kazandı. Beldibi halkının uzun süredir beklediği konu çözüldü. Önemli olan halkın beklentisinin yerine gelmesiydi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Ali İrban, Topaloğlu'nun bu sorunu çözeceğine her zaman inandığını belirterek, "Beldibi artık Hindistan'ın arka mahalleleri gibi olmaktan kurtulacak. Uzun yıllardır beklediğimiz buydu. Necati Başkandan Allah razı olsun" diye konuştu.
BÖYLE BİR ŞEYİN OLACAĞI HAYAL GİBİYDİ
Hayriye Talih, 42 yıldır Beldibi'nde yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti:
"Necati Başkandan, Allah razı olsun. Böyle bir şeyin olacağı hayal gibiydi. Yıllardır yaşadığım yere ne ambulans ne de itfaiye girebiliyordu. Bunun sıkıntılarını çok yaşadık. Artık bunların geride kalacağı için çok mutluyum."
Emine Can, Beldibi'nin imar sorunu yıllardır kanayan bir yara olduğunu belirterek, Topaloğlu'na bu sorunu çözdüğü için çok teşekkür ettiğini kaydetti.
Fatma Mert de mutluluktan içi içine sığmadığına değinerek, Başkan Topaloğlu sayesinde Beldibi'ne bayram geldiğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)