GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-11-2020 16:27   Güncelleme : 17-11-2020 16:27

‘Başka söze gerek yok’

Kemer Belediyesi, Çamyuva ve Tekirova Mahallerinde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Tekirova Cumayeri mevkiinde yıllardır yapılamayan, su ve sel taşkınlarına neden olan bölgede köprü çalışmasını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çamyuva İstiklal Caddesi’nde çevre düzenlemesi, yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmalarına hızla devam ediyor. Ekipler ayrıca Çamyuva Silkar İlkokulu’nun iç ve dış cephe boya işlemlerini de tamamladı. Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Hizmet yapmaya devam ediyoruz. Başka söz söylemeye gerek yok. Önceki dönemle kıyasladığımızda yaptığımız işler ortada” dedi.

‘Başka söze gerek yok’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi, Başkan Necati Topaloğlu’nun talimatları doğrultusunda Çamyuva ve Tekirova Mahallerinde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Tekirova Mahallesi Cumayeri mevkiinde yıllardır yapılamayan, su ve sel taşkınlarına neden olan bölgede köprü çalışması tamamlandı.

DERE AÇIKLIĞI 10 METREYE ÇIKARTILDI

Daha önce dere açıklığının yeterli seviyede olmaması nedeniyle su taşkınları yaşanan alanda, dere kesitini küçültmek suretiyle 5 metreye düşürülen dere açıklığı 10 metreye çıkartıldı. Çalışmalar kapsamında 9 metre genişliğinde 12 metre uzunluğunda köprü yapım çalışması kısa sürede tamamlanarak Tekirova halkının hizmetine sunuldu.

İSTİKLAL CADDESİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çamyuva Mahallesi İstiklal Caddesi’nin de çehresini değiştirdi. Yıllardır yapılamayan cadde üzerinde çevre düzenlemesi, yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları yapan belediye ekipleri, Çamyuva halkına yeni bir hizmet daha kazandırdı.

EĞİTİME DESTEK

Ekipler, Çamyuva Mahallesi’nde ayrıca Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatıyla, Silkar İlkokulu’nun eskiyen tahrip olan iç ve dış cephe boyalarını yenileyerek, geleceğin teminatı olan öğrencilerin daha iyi ortamlarda ders alabilmelerini sağladı.

‘BAŞKA SÖZ SÖYLEMEYE GEREK YOK’

Kemer’de yıllardır hasret kaldığı hizmetlere aralıksız devam ettiklerini aktaran Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Tekirova Mahallesi’nde yıllardır su taşkınlarına neden olan derede gerekli çalışmalar yapıldı ve köprü çalışmaları tamamlandı. Belediye ekiplerimiz su taşkınlarının da önüne geçti. Tekirova halkımıza hayırlı olsun. Çamyuva İstiklal Caddesi’ndeki yaklaşık 19 metre genişliğinde ve 1 kilometre uzunluğunda yol yapım çalışması tamamlandı. Çamyuva halkı yıllardır bu yolun yapılmasını istiyordu. Bizde halkımızın isteğini kısa sürede yerine getirdik. Hizmet yapmaya devam ediyoruz. Başka söz söylemeye gerek yok. Önceki dönemle kıyasladığımızda yaptığımız işler ortada. Biz işimizi yapmaya devam ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitime ve öğrencilere olan desteklerinin de devam edeceği belirten Topaloğlu, “Eğitime olan desteğimiz azalmadan devam ediyor. Öğrencilerimize iyi bir gelecek hazırlayabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarı olmaz. İlçemiz genelindeki tüm okulların boya, badana, tamirat, klima ve diğer eksiklerini belediye olarak biz karşılıyoruz” diye konuştu.