ANTALYA
Giriş Tarihi : 11-12-2019 09:12

Barış'a anaokulu müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 4-6 yaş Kur'an Kursu açılışı için gittiği Barış Mahallesi'nde, bölgeye anaokulu yapılacağının müjdesini verdi.

Barış'a anaokulu müjdesi

Kepez Belediyesi, imara uygun konutlaşmanın tamamlandığı Barış Mahallesi'nin yaşayanlarını, modern şehir imkânlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Yol, yeşil alan gibi çalışmaların büyük oranda tamamlandığı, doğal gazın getirildiği mahallenin eğitim talepleri de karşılanıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, mahalleye kazandırdığı 4-6 yaş Kur'an Kursu da törenle hizmete açıldı. Kurs binasının açılış kurdelesini kesen Başkan Tütüncü, mahallelilere anaokulu müjdesi verdi. Tütüncü, mahalledeki ilkokul alanının 929 metrekarelik kısmının, anaokulu alanına dönüştürülmesine ilişkin imar planı revizyonu hazırladıklarını söyledi.

Hazırlanan bu 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonunun, Kepez Belediyesinin Aralık meclisinde görüşülerek, kabul edildiğini aktaran Tütüncü, “Bu revizyonun, Büyükşehir Meclisi'nde de kabul edilmesinin ardından anaokulu alanının planlaması süreci tamamlanmış olacak. Daha sonra anaokulunun bölgeye kazandırılmasına yönelik çalışmayı başlatacağız. Milli Eğitim Bakanlığı, belediye işbirliğiyle en kısa zamanda bu anaokulunu, mahallemize kazandırmak arzusundayız" açıklamasını yaptı.

Başkan Tütüncü, Kur'an Kursu'nun açılışının ardından, Kepez Belediyesi'nin mahalledeki etüt merkezi ile Prof İhsan Koz İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü'nün tekvando takımını da ziyaret etti. (DHA)