YAŞAM
Giriş Tarihi : 02-12-2020 14:45   Güncelleme : 02-12-2020 14:45

Barınağa kedi evleri

Kemer’de mobilyacı İrfan Örs, iş yerinde kullandığı malzemelerden artan parçalarla yaptığı ahşap evleri Kemer Belediyesi Hayvan Barınağı'na hediye etti.

Barınağa kedi evleri

Kemer'de mobilyacılık yapan hayvansever İrfan Örs, mobilya dükkanında kullandığı malzemelerden artan parçaları birleştirerek, sokak hayvanlarına ev yaptı. İrfan Örs, Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yaptığı evleri hediye etti. Örs, kullandığı malzemelerin çöpe gitmesin diye değerlendirerek Kemer Belediyesi Hayvan Barınağına katkı sağlamak istediğini söyledi.

Kedi evlerini, Kemer Belediyesi barınağına getiren İrfan Örs, sokak hayvanlarını korumanın çok önemli olduğunu kaydetti. Örs, diğer esnafların da bu konuda duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizerek, "Ben burada öncü olmak istedim. Bir farkındalık başlatarak hayvan barınağına katkı sunmak istedim. Bu mobilyalar atılacak ve çöpe gidecekti. Çöpe gitmesine gönlüm el vermedi ve değerlendirmek istedim. Sokak hayvanlarına katkı sağlamak için de buraya getirdim" dedi.

Kemer Belediyesi veteriner hekimi Fevzi Uzun da hayvansever İrfan Örs'ün getirdiği kedi evlerini sokaktaki ve barınaktaki hayvanlar için kullanacaklarını söyledi. Uzun, Örs'ün 5 adet de büyük kulübe sözü olduğunu belirterek, "Belediyemiz bu kış sokak hayvanlarına biraz daha emek harcayacak. Kulübe ve kedi evleri sayımızı artıracağız. Sokaktaki hayvanlara barınma yeri oluşturacağız. İrfan Bey sayesinde hayvanların sıcak bir barınma zemini olacak. Pandemi dolayısıyla da elimizden geldiği kadar her yere yetişmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de sokak hayvanlarını korumak gerektiğini ve onlara önem verilmesinin önemini belirterek, duyarlı davranışı için İrfan Örs'e teşekkür etti.

(Haber Merkezi)