GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 14-02-2021 15:40   Güncelleme : 14-02-2021 15:40

Barakası yıkılan kadın pompalı tüfekle dehşet saçtı: 2 yaralı

Alanya ilçesinde, kaldığı barakanın zabıta ekiplerince yıkılmasının ardından buna neden olduğunu düşündüğü kişileri pompalı tüfekle yaralayan Ö.T. (40) adlı kadın, kısa süreli kovalamacanın ardından yakalandı.

Barakası yıkılan kadın pompalı tüfekle dehşet saçtı: 2 yaralı

Alanya’nın Okurcalar Mahallesi’nde bulunan balıkçı barınağındaki bir barakada kalan Ö.T. adlı kadının barakası, bugün Alanya Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Bunun ardından öfkelenen Ö.T., saat 16.00 sıralarında pompalı tüfeğini alarak barakasının yıkılmasına neden olduğunu düşündüğü A.Y.’nin (49) yanına giderek ateş açtı. A.Y. bacağından, M.Ü. ise başından yaralandı. Ayrıca öfkeli kadın, Ş.U.’ya (52) ait 07 HKJ 07 plakalı otomobil ve yine aynı kişiye ait kıraathaneye pompalı tüfekle ateş ederek, hasar verdi.
BELEDİYENİN EK HİZMET BİNASINA DA ATEŞ AÇTI
Ö.T. daha sonra Alanya Belediyesi Avsallar Ek Hizmet Binasına giderek, binanın kapısına ateş açtı. Bu sırada içeride bulunan bir belediye personeli, öfkeli kadının ateş açması üzerine camdan kaçmak isterken ayağını burktu.
Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesi üzerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralıları yaptıkları ilk müdahalenin ardından hastaneye götürdü. Tedaviye alınan yaralılardan A.Y.’nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.
Olay sonrası jandarma ekipleri şüpheli Ö.T.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Pompalı tüfekle dehşet saçan Ö.T. motosikletiyle kaçmaya çalıştı. Kısa süreli kovalamacanın ardından jandarma ekipleri Ö.T.’yi av tüfeği ve 1 bıçakla yakalayarak gözaltına aldı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Alanya ilçesinde, kaldığı barakanın zabıta ekiplerince yıkılmasının ardından buna neden olduğunu düşündüğü kişileri pompalı tüfekle yaralayan, Alanya Belediyesi Avsallar Ek Hizmet Binası'na giderek ateş açtıktan sonra yakalanan Ö.T. adlı kadının jandarmadaki işlemleri tamamlandı. Ö.T. yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde Alanya Adliyesi'ne getirildi. Ö.T.'nin buradaki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

OLAY ANI KAMERADA

Öte yandan Ö.T.'nin Alanya Belediyesi Avsallar Ek Hizmet Binasına giderek ateş açtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde elinde tüfekle merdivenden çıkan Ö.T.'nin daha sonra kapıya doğru ateş ettiği görüldü.

MANAVGAT'TA DA JANDARMANIN KOLUNU ISIRIP CEZA ALMIŞ

Ö.T.'nin 3 sene öncesine kadar Manavgat'ın Denizkent Mahallesi Köprüçay Irmağı kenarında balıkçıların teknelerinin bulunduğu yerde kaldığı belirtildi. Bu durumdan rahatsız olan vatandaşların şikayet etmesi üzerine jandarmanın inceleme yaptığı, Ö.T.'nin bunun üzerine mahalle muhtarı ve jandarma görevlilerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi hakkında şikayet dilekçesi verdiği belirtildi. Ö.T'nin bir dönem yanına getirdiği maymunun Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri tarafından alındığı öğrenildi. Ö.T.'nin bulunduğu yere gelen jandarma görevlilerine de saldırdığı ve bir görevlinin kolunu ısırdığı belirtildi. Mahkemeden hapis cezası alan ve bu cezası ertelenen Ö.T.'nin Manavgat'ı terk ederek Alanya'ya yerleştiği kaydedildi.

OLAYDAN SONRA BİDONLA YAKIT ALDI

 

Alanya'da kaldığı barakanın zabıta ekiplerince yıkılmasının ardından buna neden olduğunu düşündüğü kişileri pompalı tüfekle yaralayan, Alanya Belediyesi Avsallar Ek Hizmet Binası'na giderek ateş açtıktan sonra kaçan Ö.T.'nin olaydan sonra motosikletiyle kaçarken, bir akaryakıt istasyonuna girdiği ve buradan bidonla yakıt aldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Ö.T.'nin istasyona motosikletiyle geldiği ve bidonu görevliye verdiği anlar görüntülerde yer aldı. Yakıtı aldıktan sonra ayrılan Ö.T.'nin Okurcalar Mahallesi'ndeki bir oto tamirhanesine de ateş ettiği belirlendi. Jandarma ekipleri tarafından takibe alınan Ö.T. kovalamanın ardından yakalandı. Ö.T.'nin üzerinden saldırıda kullandığı pompalı tüfeğin yanı sıra 2 bıçağın da ele geçirildiği öğrenildi.

Öte yandan Ö.T.'nin yakıt aldığı sırada belediyeye saldırı olayını öğrenen istasyon görevlilerinin kendisini oyalamaya çalıştığı, ancak başarılı olamadığı belirtildi.

DEFALARCA ŞİKAYET EDİLMİŞ

Alanya'da kaldığı barakanın zabıta ekiplerince yıkılmasının ardından buna neden olduğunu düşündüğü kişileri pompalı tüfekle yaralayan, Alanya Belediyesi Avsallar Ek Hizmet Binası'na giderek ateş açtıktan sonra kaçarken yakalanan Ö.T.'nin bölge halkını bezdirdiği öğrenildi. Kalacak yeri olmadığı için Okurcalar Mahallesi'ndeki balıkçıların, barınağın hemen kıyısında bulunan bir barakaya Ö.T.'yi yerleştirdiği, daha sonra kadının burada başta balıkçılar olmak üzere mahalleliye zorluk çıkarmaya başladığı belirtildi. Balıkçıların kendisine tuttuğu balıklardan verdiği, ancak Ö.T.'nin sürekli kendilerine eziyet ettiği ve sıkça tehditlerde bulunduğu öne sürüldü. Hakkında defalarca şikayet ve dosyanın bulunduğu öğrenilen Ö.T.'nin kendisini şikayet edenleri sürekli tehdit ettiği iddia edildi.

YAKALANMA ANI KAMERADA

Ö.T.'nin olay gecesi motosikletiyle kaçarken, jandarma ekiplerinin kendisini durdurmaya çalıştığı anlar ise çevredeki vatandaşlar tarafından görüntülendi. Cep telefonuna kaydedilen görüntülerde Ö.T.'nin gece karanlığında kaçmaya çalıştığı, jandarmanın ise peşinden araçlarıyla gittiği yer aldı. Silah sesine benzer bir şeyin duyulduğu görüntüyü kaydedenlerin ise "Vallahi kovalıyorlar. Jandarmaya sıktı, yakaladılar" dediği de duyuldu.

Öte yandan Ö.T.'nin olaydan sonra yakıt almak için gittiği akaryakıt istasyonundaki görevlilere de "Ben gidiyorum şimdi. Yakında herkes her şeyi görecek. 5-6 yıl sonra görüşürüz" dediği ortaya çıktı.

TUTUKLANDI
Alanya'da kaldığı barakanın zabıta ekiplerince yıkılmasının ardından buna neden olduğunu düşündüğü kişileri pompalı tüfekle yaralayan, Alanya Belediyesi Avsallar Ek Hizmet Binası'na giderek ateş açtıktan sonra kaçarken yakalanan Ö.T., işlemlerinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
'7 YILDIR KİMSEYE ZARARIM YOK'
Öte yandan, Ö.T.'nin, yıkım anında ilçede faaliyet gösteren bir TV kanalına konuştuğu ortaya çıktı. Kulübede 7 yıldır yaşadığını ve kimseye zararının olmadığını iddia eden Ö.T. röportajında, zabıta memurlarından birinin akrabasını ihbar ettiği için barakasının yıkıldığını ileri sürdü. Kendisi hakkında şikayetçi olanların söylediği gibi bir durum olmadığını öne süren Ö.T., "İnsanların dediğiyle alakası yok. Birbirlerinin teknelerini yakarlar benim üzerime atarlar. Her türlü inceleme yapılır, temiz çıkıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. 2 gün sonra aynı şeyi yapalar yine benim üzerime. Bundan sonra çadır aldım bir tane, kuracağım şuraya yaşayacağım. Benim için fark eden bir şey yok. Ha iki metrekarelik yer ha çadır. Burası benim için fazla bile lükstü" dedi.
YIKILMASINI DESTEKLEDİLER
Barınakta toplanan ve aralarında balıkçıların da olduğu bir grup ise yıkımı desteklemek için oradaydı. Kadının, balıkçı teknelerini yaktığını, ağları kestiğini, balıkçılara rahatsızlık verdiğini iddia eden grup, kendilerine küfür ettiğini de öne sürdü.

(DHA)