GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-02-2021 09:06   Güncelleme : 04-02-2021 09:06

Bahşi'den basın çalışanları sorusu

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Bahşi önergesinde, “İşsiz kalan, salgın yüzünden evden çıkamayan ve iş bulamayan basın emekçilerinin maaşının işsizlik fonundan ödenmesi için bir çalışma yapmayı düşünür müsünüz?” diye sordu.

Bahşi'den basın çalışanları sorusu

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, TBMM Başkanlığı’na, pandemi sürecinde canı pahasına vatandaşa en doğru haberi ulaştırmak için sahaya çıkan ve özveriyle görevini yerine getiren basın çalışanlarının sorunlarının çözümü için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Milletvekili Bahşi önergesinde; “Tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen koronavirüs, gazetecileri de çok olumsuz etkilemiştir” dedi. Pandemi tedbirleri kapsamında basına hiçbir destek verilmediğini belirten Bahşi; “Bu salgın döneminde 18 gazeteci vefat etmiş, onlarca gazeteci ise bu hastalığa yakalanmıştır. Zaten ekonomik yönden büyük sıkıntılar yaşayan Anadolu basını, koronavirüs nedeniyle daha fazla sıkıntı yaşamaya başlamıştır” ifadelerinde bulundu.

Bahşi önergesinde, “İşsiz kalan, salgın yüzünden evden çıkamayan ve iş bulamayan basın emekçilerinin maaşının işsizlik fonundan ödenmesi için bir çalışma yapmayı düşünür müsünüz? Özellikle büyük zorluklar içerisinde ayakta durmaya çalışan Yerel Gazete sahiplerine kredi imkânı sağlamak için bir çabanız olacak mıdır? Sigorta ve vergi indirimi yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

(Haber Merkezi)