GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-06-2021 16:43   Güncelleme : 04-06-2021 16:43

Ayışığı’nda sergi açılışı

Kemer Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kapsamında kursiyerler tarafından el emeğiyle ürettikleri ürünlerin sergisi Kemer Ayışığı Parkı içerisinde açıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Halk Eğitim Merkezlerinin ‘Hayat Boyu Öğrenme’ kurumları olarak adlandırıldığını ve 7’den 70’e herkese yaşı eğitim durumu ne olursa olsun eğitim veren ve öğrenme faaliyetleri gerçekleştirilen kurumlar olduğunu belirterek, “Önceki yıllara göre her yıl 15 bin civarında bir vatandaşımıza kurs verdik. Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu süreçten dolayı bu sene 148 kurs faaliyetini açtık ve bu kurslara 4 bin 348 vatandaşımız katıldı.” dedi.

Ayışığı’nda sergi açılışı

Şüheda PARTAL

Kemer Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında yılsonu sergisi açıldı. Kemer Ayışığı Parkı içerisinde açılan sergide, kursiyerler tarafından yapılan el emeği ürünler katılımcıların beğenisine sunuldu. Sergini açılışına, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Şube Müdürleri Erdem Can, Yalçın Seyran, İlçe Halk Eğitim Müdürü Selçuk Karamıklıoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara, muhtarlar, okul müdür ve öğretmenleri ile kursiyerler katıldı.

Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan çeşitli kurslarda eğitim gören kursiyerlerin el emeği ve göz nuru katarak ürettikleri tekstil ürünleri, ev eşyaları, hediyelik eşyalar, resimler, takı eşyaları gibi ürünlerin yer aldığı sergi katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Halk Eğitim Merkezlerinin Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde ‘Hayat Boyu Öğrenme’ kurumları olarak adlandırıldığını ve 7’den 70’e herkese yaşı eğitim durumu ne olursa olsun eğitim veren ve öğrenme faaliyetleri gerçekleştirilen kurumlar olduğunu söyledi. Halk Eğitim Merkezlerinin bireylerin ilgi istek ve yeteneklerine göre kendi talebi üzerine öğrenme faaliyetini gerçekleştirdiği ve sosyalleşme noktasında da önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Tekdemir, “Yetişkin eğitimlere katılım oranları Avrupa’da ve Türkiye’de bakıldığında, Avrupa’da yüzde 12’i iken ülkemizde halkımızın yüzde 5’i halk eğitim merkezlerinin kurslarından faydalandığını görmekteyiz. Bu noktada bölgesel değişmelerin yanında ilçemiz ne durumda diye bakarsak, önceki yıllara göre her yıl 15 bin civarında bir vatandaşımıza kurs verdik. Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu süreçten dolayı bu sene 148 kurs faaliyetini açtık ve bu 148 kursa 4 bin 348 vatandaşımız katıldı. Tabi böyle bir durumda yapılan faaliyetin önemi daha da büyük oluyor, çünkü zor şartlar altında yapılan faaliyet her zaman daha değerlidir ve bugün burada toplanmamıza sebep olan bu 148 kursa katılarak el emeği göz nuru harcanan ürünleri sergileyen kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Onlarında büyük bir motivasyonla bir sonraki sergiler için daha çok çalışmalarını daha çok ürün üretmelerini ve daha güzel sergilerde bizi buluşturmalarını bekliyorum. Bu noktada da mutlaka gayret edeceklerine olan inancım tam. Bu tarz faaliyetlerin ilçelerde desteklenmesi noktası durumunda da bütün kamu çalışanlarına yerel yönetimlere büyük bir iş düşmekte bu noktada her yıl hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin canlanması toplantılarını gerçekleştiriyoruz ve bu kapsamda bizlere destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.