TURİZM
Giriş Tarihi : 12-06-2022 22:51

Avrupa’nın 6 ülkesinden 150 acente yetkilisi Kemer’de

“Şimdi Kemer Zamanı” teması ile Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), sivil toplum kuruluşları ve turizmcilerin destekleriyle düzenlenen “ITT Form Antalya”, Avrupa’nın 6 ülkesinden 150 acente yetkilisi katılımıyla başladı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun da katıldığı formda toplantıların ardından düzenlenecek aktivitelerde, 150 acente yetkilisi Kemer’in doğal ve tarihi alanlarını da gezecek. Topaloğlu, “Kemer’deki doğa ve deniz hiçbir yerde yok. Ben Avrupalı turistin tekrar Kemer’e geleceğine inanıyorum. Bu konuda her türlü desteği veriyoruz ve tanıtımlarımıza devam ediyoruz. Her zaman Kemer zamanı diyorum” dedi.

Avrupa’nın 6 ülkesinden 150 acente yetkilisi Kemer’de

Şüheda PARTAL

Şimdi Kemer Zamanı teması ile Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), sivil toplum kuruluşları ve turizmcilerin destekleriyle Tekirova Mahallesi’nde bulunan Nirvana Dolce Vita Otel’de düzenlenen “ITT Form Antalya”, Avrupa’nın 6 ülkesinden 150 acente yetkilisi katıldı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Meclis Üyesi Ferhan Fidan, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, turizmci Hüseyin Baraner, Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Avusturya ve Fransa’dan 150 acente yetkilisi ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan organizasyonda, güvenli ve sürdürülebilir turizm vurgusu ile yeni tüketici eğilimleri, Türkiye kültürel tanıtım turları ve metaverse konuları ele alınıyor. Form çerçevesinde turizmciler, acente yetkilileri ile yüz yüze görüşme şansı yakalıyor. Toplantıların ardından düzenlenecek aktivitelerde, 150 acente yetkilisi Kemer’in doğal ve tarihi alanlarını da gezecek.

Belediye Başkanı Topaloğlu, organizasyonda yaptığı açıklamada, Avrupalı acentelerin Kemer’e gelip toplantı yapmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Organizasyonda ana konunun Kemer olduğuna vurgu yapan Başkan Topaloğlu, “1980 ile 2000’li yıllar arasında özellikle Almanların olmak üzere Avrupalı misafirlerin gözdesi Kemer’di. Daha sonra pazar çeşitliliğini artınca Kemer rotasını Rusya ve Ukrayna tarafına kaydırdı. Bunun sonucunda Avrupa pazarını kaybettik.” dedi.

Topaloğlu, uçak krizi ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş sonrası pazar çeşitliliğini değiştirmek gerektiğine inandıklarına dikkat çekerek, “Bu inanca turizmciler de sahip. Şimdi burada Kemer’e Avrupalı turisti nasıl çekebiliriz diye bir çalışma yapıyorlar. Bunun başlangıç olması bile bizim için çok önemli. Kemer’deki doğa ve deniz hiçbir yerde yok. Kemer dünyanın incisi. Ben Avrupalı turistin tekrar Kemer’e geleceğine inanıyorum. Bu konuda her türlü desteği veriyoruz ve tanıtımlarımıza devam ediyoruz. Şimdi Kemer zamanı, her zaman Kemer zamanı diyorum.” diye konuştu.

AdminAdmin