SPOR
Giriş Tarihi : 13-05-2022 23:40

Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek

Sakarya’da gerçekleştirilen Ümit Genç U 21 Türkiye Karate Şampiyonası’nda Gençler 68 kiloda Türkiye şampiyonu olan Akar Spor Kulübü sporcusu Merabi Surmanidze, 17-19 Haziran tarihlerinde Prag’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek. Surmanidze, antrenörü Emin Akar ve takım arkadaşları ile Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret ederek başarısını paylaştı.

Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek

Şüheda PARTAL

Kemer Akar Spor Kulübü sporcuları başarılarıyla göz doldurmaya devam ediyor. 05-09 Mayıs tarihinde Sakarya’da gerçekleştirilen Ümit Genç U 21 Türkiye Karate Şampiyonası’na 7 sporcu ile katılan Akar Spor Kulübü’nde Merabi Surmanidze, Gençler 68 Kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Milli Takıma seçilen Merabi Surmanidze, 17-19 Haziran tarihlerinde Çekya /Prag’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

BAŞKAN TOPALOĞLU’NA ZİYARET

Akar Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Milli Takım Antrenörü olan Emin Akar ve Merabi Surmanidze ile takım arkadaşları Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Başkan Topaloğlu’nun her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Emin Akar, “Sakarya’da büyük bir başarıya imza attık. Sporcumuz Merabi Surmanidze Türkiye şampiyonu oldu. Bizde bu başarımızı başkanımız ile paylaşmak istedik. Her zaman bizlerin yanında olan başkanımıza destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu başarılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Her zaman sporcuların yanında olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Topaloğlu da, Kemer’e gelen bu başarı ile büyük bir gurur duyduklarını belirterek, başta kulüp antrenörü Emin Akar olmak üzere, Merabi Surmanidze ve tüm sporcuları kutladı.

AdminAdmin